Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.22 13:21

Vilniuje aptartas Lietuvos ir Latvijos karinis bendradarbiavimas

LRT.lt 2016.03.22 13:21

Kovo  21–22 d. Lietuvoje oficialiu vizitu lankėsi Latvijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Raimondas Graubė ir jį lydinti delegacija. Šiandien svečias susitiko su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Lietuvos kariuomenės vadovybe, Krašto apsaugos ministerijos atstovais. 

„Atgrasymo priemonių sustiprinimas mums yra svarbiausias tikslas NATO viršūnių susitikime Varšuvoje. Manome, kad susitikime yra labai svarbu  priimti  tvirtą ir aiškų sprendimą dėl nepertraukiamo sąjungininkų karinio buvimo mūsų regione.  Aljanso vienybė ir pasiryžimas gintis kolektyviai – tai yra tai, kas sulaikys Rusiją‘, – susitikime su Latvijos kariuomenės vadu kalbėjo ministras J. Olekas.

 Latvijos kariuomenės vadas pasidžiaugė glaudžiais Lietuvos ir Latvijos kariuomenių atstovų santykiais ir pabrėžė, kad tik vienybėje būsime stiprūs grėsmės akivaizdoje. Vadas pasiūlė atidžiau įvertinti galimybes naudotis vieni kitų poligonais, taip užtikrinant geresnes tiek savo, tiek atvykstančių pajėgų, treniravimosi galimybes.

 Ministras J. Olekas su Latvijos kariuomenės vadu aptarė ir NATO daugianacionalinio Šiaurės–Rytų korpuso (angl. santr. MNC NE) vaidmenį regiono gynybai, bendrą regioninės vidutinio nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemos vystymą, galimus bendrus įsigijimus bei kitus Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo klausimus saugumo ir gynybos srityje.

 „Susitikimų metu su Latvijos kariuomenės vadu aptarėme saugumo situaciją mūsų regione, informacines grėsmes. Latvijos kariuomenės vadui ir lydinčiai delegacijai pristatėme Lietuvos kariuomenės turimus pajėgumus ir parengties lygį, supažindinome su Lietuvos dalyvavimu tarptautinėse operacijose ir pratybose, gynybinių pajėgumų vystymo, bendrų karinių mokymų perspektyvomis“, – po susitikimo su Latvijos kariuomenės vadu sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas.

 Susitikimuose aptartas tolesnis dvišalis karinis bendradarbiavimas, planuojamas Lietuvos kariuomenės pajėgumų vystymas, Baltijos bataliono vystymo perspektyvomis ir NATO Pasirengimo veiksmų plano įgyvendinimo klausimai: Lietuvoje vykstančios NATO pratybomis, NATO šalių sausumos pajėgų rotaciniai vienetai ir dalyvavimas NATO greito reagavimo pajėgose ir ES kovinėse grupėse.

Lietuvos ir Latvijos kariuomenių vadai pagerbė Lietuvos laisvės kovotojų atminimą Antakalnio kapinėse padėdami gėlių prie Laisvės gynėjų memorialo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi