Lietuvoje

2016.03.22 16:49

L. Linkevičius rekomenduoja lietuviams Briuselyje būti budriems

ELTA2016.03.22 16:49

Lietuva neskuba dėl rekomendacijų po teroro išpuolių Briuselyje nevykti į Belgiją, tačiau ten esantiems lietuviams patariama išlikti budriems ir laikytis belgų saugumo tarnybų rekomendacijų. 

„Mūsų dažnai klausia, ar rekomenduojate nevykti į Briuselį? Tai mes tokių rekomendacijų tikrai neteikiame. Suprantame, koks intensyvus yra bendravimas su Belgija, Briuseliu ir jame esančiomis institucijomis, todėl čia viską reikia (vertinti, – ELTA) labai atsakingai“, – Eltai sakė L. Linkevičius.

Ministras išreiškė pasitikėjimą Belgijos saugumo institucijų kompetencija ir ragino laikytis jų rekomendacijų.

„Be jokios abejonės, kas bebūtų, mūsų piliečiai turėtų išlikti budrūs, atidūs ir turėti omenyje, kad labai sudėtinga 100 proc. garantuoti, kad kažkas tokio nebeįvyks, ir kad jau viskas, kas galėjo, įvyko, taigi turime stebėti situaciją“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras taip pat pakartojo Lietuvos ambasados Belgijoje per socialinius tinklus išsakytą kvietimą tautiečiams pranešti, jeigu jiems yra žinoma apie nukentėjusius jų draugus ar pažįstamus.

„Lauktume informacijos iš oficialių Belgijos institucijų, bet reikia, kad ir mūsų piliečiai parodytų aktyvumą, mums ta informacija yra labai svarbi“, – sakė L. Linkevičius.

Kol kas Užsienio reikalų ministerija apie nukentėjusius lietuvius informacijos neturi.

Ministras pasmerkė teroro aktus, per kuriuos naujausiais užsienio naujienų tarnybų duomenimis 13 žmonių žuvo, 35 sužeisti, pareiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir solidarumą su tais, kurie turi iškentėti visą tą įtampą“.

Trečiadienį iš Briuselio į Lietuvą turėtų atskristi NATO šalių narių ambasadoriai, kurie čia dalyvaus išvažiuojamame Šiaurės Atlanto tarybos posėdyje. Ministras tikisi, kad terorizmo aktai jiems atvykti nesutrukdys.

„Fiziškai sutrukdyti neturėtų, turėtų įvykti, kas suplanuota, jeigu kas pasikeistų, pasidalinsime informacija“, – žadėjo L. Linkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.