Lietuvoje

2016.03.22 16:51

Lietuvos oro uostų vadovas: įvedėme papildomas saugumo procedūras

Skirmantas Malinauskas, 15min.lt2016.03.22 16:51

Lietuvos oro uostų vadovas Gediminas Almantas 15min teigė, kad šiuo metu nėra oficialios informacijos, kas įvyko Briuselyje, tačiau jau imamasi papildomų saugumo priemonių. Skrydžių sutrikimus gali pajusti visi keleiviai.

„Mes stebime procesus, kurie vyksta Briuselyje. Oficialios informacijos, kas ten įvyko, mes dar negavome. Instrukcijų iš aviacijos saugumą užtikrinančių institucijų, kad reikėtų kažką daryti, taip pat šiuo metu nėra“, – sakė pašnekovas.

Pasak jo, oro uostuose įvestos papildomos saugumo procedūros, bet nėra pagrindo galvoti, kad yra didelis pavojus arba kažkas stipriai keičiasi:

„Kiekvienas oro uostas, kol nėra bendrų instrukcijų, elgiasi individualiai. Kai kur įvedamos papildomos procedūros pasų patikrai ir keleivių kontrolei. Tai gali lemti ir skrydžių vėlavimus arba sutrikimus. Tai yra bendra skrydžių sistema ir pasekmės bus juntamos.“

Į Briuselio Zaventemo oro uostą lėktuvai neskraido. Jie nukreipiami į kitus oro uostus.

Du garsūs sprogimai nugriaudėjo Belgijos sostinės, Briuselio, Zaventemo oro uoste antradienio rytą. Ten žuvo mažiausiai 17 žmonių, 35 sužeisti. Dar keturi sprogimai po maždaug valandos nugriaudėjo metro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.