Lietuvoje

2021.01.05 19:00

Antroji vakcinos nuo COVID-19 siunta pasiekė Klaipėdą, bus skiepijami visi medikai

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.01.05 19:00

Antroji vakcinos nuo COVID-19 siunta pasiekė Klaipėdos universitetinę ligoninę. Vakcina, kaip ir anksčiau, bus išskirstyta ir į kitas regiono ligonines. Numatoma, kad šįkart bus skiepijami visi medikai, o ne tik tiesiogiai su COVID-19 dirbantieji, vakcina atiteks ir greitosios pagalbos medikams. Dar viena naujovė – prieš vakcinuojant medikus bus atliekami greitieji antigenų testai.

Antradienio vakarą į Klaipėdos universitetinę ligoninę atvežta antroji vakcinos nuo COVID-19 siunta. Ji, kaip ir pirmoji, pristatyta į Klaipėdos universitetinę ligoninę (KUL), kuri yra vadinamoji atraminė regiono ligoninė.

Anot KUL vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio, visam Klaipėdos regionui skirta 3,9 tūkst. vakcinos dozių.

„Galėsime paskiepyti 3,9 tūkst. žmonių. Mūsų ligoninei mes prašėme 470 dozių. Tiek ir gavome ir ruošiamės paskiepyti“, – aiškino vyriausiasis gydytojas.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą planą, vakcina bus išdalyta kitoms regiono ligoninėms, prie kurių, pasak V. Janušonio, prijungtas visas regiono greitosios medicininės pagalbos tinklas, Palangos reabilitacijos ligoninė ir kai kurių kategorijų pacientai, esantys ligoninėse.

Medikų vakcinacija bus pradedama trečiadienį. Tądien vakcina iškeliaus ir į kitas ligonines.

„Skiepijami bus visi darbuotojai. Dabar jau nėra kategorijų. Bus skiepijami visi kovidinių įstaigų darbuotojai, nepriklausomai nuo jo profesijos. Vakcinų gauta tiek, kiek reikia, ir konkurencinių problemų nebus“, – patikino V. Janušonis.

Ligoninė gavo ir greitųjų antikūnių testų, kurie žmonėms bus atliekami prieš skiepijimą. Jeigu atlikus testą paaiškės, kad žmogus turi antikūnių – jis nebus skiepijamas, mat laikoma, kad žmogaus jau turi imunitetą.

Pasak V. Janušonio, remiantis prognozėmis, artimiausią savaitę nei Klaipėdoje, nei regione pacientų, sergančių COVID-19, skaičius ir lovų ligoninėse poreikis neturėtų labai išaugti.

Kol kas visame regione vietų ligoninėse pakanka. Šiuo metu uostamiesčio regione yra apie 50 laisvų lovų, skirtų COVID-19 pacientams. Reanimacijos skyriuose dar yra 8 laisvos lovos.

„Gaila, kad Šilutės reanimacijos skyrius užsidarė dėl personalo stokos. Mes perėmė pacientus, kuriuos jie turėjo reanimacijos skyriuje“, – dėstė V. Janušonis.

Tiesa, virusas, kaip ir anksčiau, guldo ir kitų ligoninių medikus. KUL COVID-19 serga 27 medikai, yra ir daugiau dirbti dėl kitų priežasčių negalinčiųjų.

Anot V. Janušonio, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje serga beveik 100 darbuotojų.

„Kiti turi šiek tiek mažiau. Šiaip visos ligoninės turi pakankamai nemažai sergančių medikų. Gal Vaikų ligoninė turi mažiau – berods 8“, – dėstė V. Janušonis.

Populiariausi