Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.22 09:41

Socialdemokratai: G. Landsbergio šeimos verslo sąsajų su valstybės įmone imsis prokuratūra

ELTA 2016.03.22 09:41

Prokuratūra pradės ikiteisminį tyrimą dėl Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovo Gabrieliaus Landsbergio šeimos verslo sąsajų su valstybės įmonei „Lietuvos energija“ priklausančia AB „NT valdos“. Tokį pavedimą prokurorai gavo iš Vilniaus miesto apylinkės teismo, kuris atsižvelgė į Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnės Irenos Šiaulienės skundą dėl to, kad prokuratūra buvo atsisakiusi pradėti ikiteisminį tyrimą, pranešė LSDP informacinis centras.

Seimo LSDP frakcija prašė prokuratūros ištirti, ar „NT valdos“ vadovas Olafas Martensas, pasirašydamas sutartį su „Karalienės Mortos“ mokyklos vadove Austėja Landsbergiene (sutarties data 2015 m. rugsėjo 11 d.) dėl naujos mokyklos statybos „NT valdos“ lėšomis (planuojama statybos darbų vertė – apie 7 mln. Eur su PVM) valstybinės žemės sklype, esančiame Gervėčių g. 4, Vilniuje, neviršijo savo įgaliojimų, nepažeidė įstatymų ir ar savo veiksmais nepadarė žalos valstybei.

Vilniaus apylinkės teismo teisėjas Petras Karvelis informavo, kad įvertinęs ankstesnįjį prokuroro nutarimą nepradėti ikiteisminio tyrimo ir Seimo LSDP frakcijos seniūnės I. Šiaulienės skundą dėl tokio nutarimo, jis nusprendė, kad atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą yra priimtas nepatikrinus ir neįvertinus visų aplinkybių, turinčių reikšmės pagrįstam tokio procesinio sprendimo priėmimui.

Teisėjas sutinka su pareiškėjos I. Šiaulienės skundo teiginiais, kad Vilniaus apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroras Arūnas Stankevičius neatliko jokių veiksmų bei nerinko jokių duomenų, siekdamas išsiaiškinti skunde prokuratūrai nurodytas aplinkybes dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos.

Prokurorai turės imtis A. Landsbergienės verslo sąsajų su valstybės įmone iš naujo. „Kadangi prokuroro A. Stankevičiaus ankstesnis nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą buvo priimtas neišanalizavus aplinkybių, toks nutarimas neatitinka BPK 168 straipsnio reikalavimų, todėl yra naikintinas“, – sakoma teisėjo P. Karvelio pasirašytoje Vilniaus miesto apylinkės teismo pažymoje.

Socialdemokratų partija principingai siekia, kad G. Landsbergio šeimos verslo skaidrumas ir galima žala valstybei būtų įvertinta ne tik teisėsaugos institucijų. 

Tokius pat politinės etikos principus siūlo taikyti ir TS-LKD. LSDP valdyba jau yra pasiūliusi konservatoriams įvertinti TS-LKD lyderio vaidmenį bei galimą įtaką valstybės įmonei, proteguojant Landsbergių šeimos verslą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi