Lietuvoje

2021.01.05 17:41

Besiizoliuojantiems vaikams išdalinti pasenę maisto produktai: tėvai nerimauja, kad tai ne pirmas kartas

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.05 17:41

Panevėžyje besiizoliuojantiems priešmokyklinukams išdalyti pasenę maisto produktai. Tėvai sunerimo, kad tokiu maistu jų atžalos galėjo būti maitinamos ir anksčiau. Darželio direktorė aiškina, kad tai – sandėlininkės aplaidumas. Maisto inspektoriai ir švietimo skyrius pradėjo tyrimą.

Kelioms Panevėžyje esančio darželio auklėtojoms nustačius COVID-19, priešmokyklinukams teko izoliuotis namie. Vaikams priklauso nemokamas maitinimas, todėl iš darželio maistą paima tėvai. Tačiau, išvydę produktus, sako buvę šokiruoti.

Žinios. Ekspertų taryba parengė keturis galimus karantino ribojimų scenarijus: mažėjant užsikrėtimų ribojimai švelnėtų

„Sultys – pasibaigusio galiojimo, mėsa – pasibaigusio galiojimo, jogurtas paskutinę galiojimo dieną buvo išduotas“, – pasakoja panevėžietis Justinas.

Esą, kai kurių produktų galiojimas pasibaigęs prieš dešimt dienų. Panevėžietis pradėjo abejoti – gal vaikas pasenusiu maistu maitintas ir pačiame darželyje.

Lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorė Edita Tinkūnienė sako, kad per karantiną daugiau nei perpus sumažėjo vaikų lankomumas, o maisto produktų įsigyta, kad užtektų visiems. Tad darbuotoja galėjo nepastebėti, kad dalies jų galiojimo terminas ėjo į pabaigą.

„Sandėlininkas jau nebesusisiekė, nebesudėliojo tų terminų. Situacija iš tikrųjų gėdinga, atvirai, žmogiškai, aš negaliu net pakomentuoti ir pateisinti“, – kalbėjo E. Tinkūnienė.

Panevėžio miesto savivaldybės švietimo skyrius bei Maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo tyrimą.

„Galėjo sukelti, aišku, apsinuodijimą, galėjo susirgti šiuos produktus vartoję žmonės. Situacija, aišku, nėra gera ir už šituos pažeidimus mes taikysime administracinę nuobaudą“, – aiškino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Žydrūnas Vaišvila.

„Imsimės įvairių veiksmų ir priemonių, kad tikrai tokia situacija nebepasikartotų, ir bus pareikalauta atsakomybės“, – pabrėžė Panevėžio švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Burbienė.

Tarnybos laukia oficialaus darželio administracijos paaiškinimo, jį gavusios spręs, kam taikyti atsakomybę – sandėlio darbuotojai ar direktorei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt