Lietuvoje

2016.03.22 08:58

D. Grybauskaitė susitiks su Šiaurės Atlanto Taryba

LRT.lt2016.03.22 08:58

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, kovo 24 d., 10 val. susitiks su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Alexanderiu Vershbow ir Šiaurės Atlanto Taryba (NAC), kurią sudaro nuolatos Aljanso būstinėje Briuselyje dirbantys 28 šalių sąjungininkių ambasadoriai.

Šalies vadovė su NAC atstovais aptars karines grėsmes ir realią saugumo padėtį regione, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui, kuris už kelių mėnesių įvyks Varšuvoje.

Lietuva kartu su Latvija ir Estija Varšuvoje siekia didesnių kolektyvinės gynybos ir atgrasymo priemonių, kurios žymiai sustiprins Baltijos šalių saugumą – padidinto sąjungininkų pajėgų ir karinės technikos dislokavimo, regioninių oro gynybos sprendimų, nuolatos atnaujinamų ir realiems agresijos scenarijams pritaikytų gynybos planų, greito ir operatyvaus sprendimų priėmimo proceso.

Šiaurės Atlanto Taryba yra pagrindinė politinius NATO sprendimus priimanti institucija. NAC Aljanso šalyse narėse lankosi tik išskirtiniais atvejais. Šio vizito tikslas – prieš Varšuvos viršūnių susitikimą išsamiai susipažinti su saugumo situacija regione ir įvertinti, kokių dar saugumo užtikrinimo priemonių reikia Lietuvai, Latvijai ir Estijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.