Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.22 15:31

A. Butkevičius susitiko su vienos didžiausių Kinijoje pramonės korporacijų vadovais

Pirmadienį atvykęs vizito į Honkongą ir susitikęs su lietuvių bendruomenės, Lietuvos prekybos rūmų Honkonge ir vietos verslo bendruomenės atstovais, antradienį premjeras Algirdas Butkevičius pradėjo darbo susitikimus šiame Kinijos specialiajame administraciniame regione.

Ryte Lietuvos premjeras dalyvavo Honkongo vertybinių popierių biržos atidaryme, kur, pasakęs sveikinimo kalbą, kartu su šios biržos pirmininku Chow Chung-kongu atidarė biržos rytinę prekybos sesiją.

„Man didelė garbė būti čia, viename iš pasaulio didžiausių finansų centrų. Honkongas yra teisingai apibūdinamas kaip vieta, kur Rytai susitinka Vakarus. Ir aš labai tikiuosi, kad jis taip pat taps tiltu tarp Kinijos kapitalo ir užsienio investicijų galimybių, kurias Lietuva teikia“, – kalbėjo vyriausybės vadovas, pridurdamas, kad ne veltui Honkonge įsikūrusi didžiulė Kinijos pramoninė korporacija „China Merchants Group“ (CMG) jau pasirinko Lietuvą kaip bazę tolesnei plėtrai į Vidurio ir Rytų Europos šalis.

Antros didžiausios pagal į apyvartą išleidžiamų akcijų skaičių biržos Azijoje pirmininkas Chow Chung-kongas kalbėjo, kad vis daugiau Kinijos ir jos administruojamo regiono – Honkongo – įmonių domina investicijų galimybės Lietuvoje, ypač logistikos srityje, pasinaudojant neužšąlančiu Klaipėdos jūrų uostu ir puikiai išvystyta geležinkelių infrastruktūra.  

Vėliau susitikęs su Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriumi Gregoriu So Kam-leungu, Ministras Pirmininkas A. Butkevičius aptarė su juo prekybinį ir ekonominį bendradarbiavimą, taip pat ir bendradarbiavimą turizmo srityje.

„Lietuva suinteresuota plėtoti prekybinius ryšius su Honkongu kaip startiniu tašku Lietuvos verslui toliau skverbiantis į Kinijos rinką“, – sakė Lietuvos premjeras, vardindamas perspektyviausius eksporto sektorius. Tai – pažangūs lazeriai mokslui ir pramonei, biotechnologijos, baldai, maisto produkcija.

„Lazerine Lietuvos įranga naudojasi garsiausi Europos, Amerikos ir Azijos universitetai, mokslo laboratorijos ir aukštųjų technologijų kompanijos, pavyzdžiui, NASA, CERN, Havajų observatorija, Kembridžo universitetas, „General Electric“, „Mitsubishi Heavy Industries“, LG, „Samsung“, – vardijo vyriausybės vadovas.

Sekretorius pažymėjo, kad su dideliu entuziazmu apsilankytų Lietuvoje ir kartu su verslininkų delegacija pasidomėtų mūsų šalyje esančiomis investicijų galimybėmis. Preliminariai susitarta, kad vizitas galėtų įvykti jau šių metų gegužė mėnesį.
Be to, už ekonominę Honkongo plėtrą atsakingas pareigūnas teigė, jog čia gyvenantys žmonės labai vertina maisto kokybę, todėl atsivėrus lietuviškų pieno ir mėsos produktų importo galimybėms čia lietuviška žemės ūkio produkcija suras savo vietą. 

Kalbantis apie turizmą, sekretorius sakė, jog vis daugiau Honkonge gyvenančių žmonių domisi Baltijos šalimis, tarp jų ir Lietuva, todėl turistų skaičius Lietuvoje ir toliau augs. Pernai turistų iš Kinijos skaičius siekė 10 tūkst., didelį turistų dėmesį iš Azijos traukia sveikatingumo paslaugas teikiantys kompleksai.

Dvišalio bendradarbiavimo klausimai aptarti ir Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus susitikime su Honkongo specialaus administracinio regiono vyriausiuoju vadovu Leung Chun-yingu (CY Leungu).

„Lietuva, būdama geografiniame Europos centre ir galinti pasiūlyti integruotą transporto infrastruktūrą bei kvalifikuotą darbo jėgą, yra vartai į 500 milijonų gyventojų Europos Sąjungos rinką“, – sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas taip pat pažymėjo, kad baigus vertinimo procedūras, netrukus Lietuva galės eksportuoti į Honkongą jautieną. Honkongo vadovo teigimu, šiuo metu Honkongas daugiausia jautienos importuoja iš Kanados, o lietuviška produkcija sudarys aukštos kokybės alternatyvą rinkoje.

Ministras Pirmininkas Honkongo administracijos vadovus kartu su verslo ir mokslo bendruomene pakvietė dalyvauti Vilniuje rugsėjo mėnesį rengiamoje svarbioje didelėje tarptautinėje konferencijoje „Life Sciences Baltics“ 2016.

Antradienį Honkonge Lietuvos vyriausybės vadovas taip pat susitiko su korporacijos „China Merchants Group“ valdybos pirmininku Li Jianhongu.

„Lietuva ir Kinija turi daug galimybių gerinti dvišalius ekonominius ir prekybos santykius, todėl praėjusio mano vizito Kinijoje 2015 metų lapkritį metu pasirašyti susitarimai tarp CMG ir Lietuvos įmonių yra dar vienas žingsnis siekiant sustiprinti strateginę partnerystę“, – sakė Lietuvos premjeras. – Džiaugiuosi, kad Kinija pasirinko Lietuvą kaip Šilko kelio strategijos įgyvendinimo vietą, planuodama steigti „vieno kelio, vieno ekonominio bendradarbiavimo“ centrą Lietuvoje.

CMG vadovas teigė, jog Lietuva tampa vis artimesne Kinijos, o taip pat ir CMG partnere. Jis patikino, kad ši Honkonge įsikūrusi didžiulė Kinijos pramoninė korporacija yra pasirinkusi Lietuvą kaip bazę tolesnei plėtrai į Vidurio ir Rytų Europos šalis. CMG korporacija steigia atstovybę Vilniuje, o jos įmonė, užsiimanti uostų veikla – Klaipėdoje. CMG į Lietuvą savo atstovus planuoja paskirti jau artimiausiu metu.

L. Dz. Hongo teigimu, CMG Lietuvoje planuoja trejopo pobūdžio veiklą. Tai darbą uoste, kuris galėtų tapti krovinių pervežimo iš Azijos į Europą ir atgal centru, glaudų bendradarbiavimą su „Lietuvos geležinkeliais“ importuojant ir eksportuojant prekes bei logistinę veiklą, susijusią su dvišale prekyba. „Mūsų korporacijai pradėjus veiklą Lietuvoje atsiras papildomos galimybės ekonominiam bendradarbiavimui tarp Lietuvos ir Kinijos, o Klaipėdos uostas mums pasitarnaus kaip vartai į Baltijos jūrą“, – sakė CMG valdybos pirmininkas L. Dz. Hongas.

Premjeras A. Butkevičius pasidžiaugė CMG planais investuoti į Klaipėdos uosto konteinerių terminalą ir teigė, jog detalusis planas, reikalingas tolesnei uosto plėtrai ir CMG veiklai Lietuvoje, jau pradėtas rengti.  Vyriausybės vadovas pridūrė, kad Lietuva yra pasirengusi bendradarbiauti teikiant tolesnę pagalbą, reikalingą CMG kompanijos investicijų pritraukimui į Lietuvą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16