Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.21 18:05

Ar visada naudingas miegas dienos metu?

Tarptautinė miego diena – tinkama proga prisiminti, kokį vaidmenį jis atlieka žmogaus gyvenime. Specialistai pabrėžia, kad miegas – vienas esminių gyvo organizmo fiziologinių poreikių, kuris svarbus tiek pat, kiek oras, vanduo ir maistas.

Pasak Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų neurologės Ramintos Masaitienės, suaugusiems darbingo amžiaus žmonėms rekomenduojama miego trukmė yra 7–9 valandos.

Specialistės teigimu, miego trūkumas turi didelės įtakos mūsų darbinei ir socialinei veiklai, taip pat dėl jo paūmėja lėtinės ligos.

„Jei miego yra nepakankamai, mes esame nepakankamai pasiruošę darbinei veiklai. Mums sunkiau susikaupti, mąstyti, priimti svarbius sprendimus. Ilgiau užtrukus miego sutrikimui didėja nelaimingų atsitikimų, depresijos rizika, paūmėja lėtinės ligos“, – tvirtina R. Masaitienė.

Kalbėdama apie pietų miego reikšmę, neurologė teigia, kad jis nebūtinai tinka  visiems.

„Darbingam sveikam žmogui, kuris pakankamai miega nakties metu, neturėtų būti poreikio dienos miegui. Bet jeigu labai neturi laiko ir pogulis dienos metu tau nepakenkia kitos nakties miegui, galima tai daryti. Tačiau tiems, kurie turi polinkį į nemigą, tai nerekomenduojama“, – sako miego sutrikimų specialistė.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi