Lietuvoje

2013.03.07 12:35

Liberalai R. Ačo į partiją priimti nenori

Liepa Želnienė, 15min.lt2013.03.07 12:35

Liberalų sąjūdžio valdyba trečiadienio vakarą svarstė, ar vertėtų į partiją ir jos frakciją Seime priimti iš „Tvarkos ir teisingumo“ pasitraukiantį buvusį Raseinių merą, parlamentarą Remigijų Ačą.

Liberalų sąjūdžio valdyba trečiadienio vakarą svarstė, ar vertėtų į partiją ir jos frakciją Seime priimti iš „Tvarkos ir teisingumo“ pasitraukiantį buvusį Raseinių merą, parlamentarą Remigijų Ačą.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis 15min.lt pranešė, kad partijos valdyba yra skeptiškai nusiteikusi R. Ačo atžvilgiu ir į partiją artimiausiu metu jo priimti neketina. Ar R. Ačas galėtų tapti Liberalų sąjūdžio frakcijos nariu, bus sprendžiama antradienį, tačiau kol kas ir dėl to liberalai smarkiai abejoja.

„Dauguma valdybos narių, tai yra beveik visi, yra skeptiškai nusiteikę R. Ačo atžvilgiu, ypač, dėl jo priėmimo į partiją. O, ar jis galės tapti frakcijos nariu, ji pati nuspręs susitikusi antradienį“, – teigė E. Masiulis.

Anot jo, kol kas pats R. Ačas nėra raštu išreiškęs pageidavimo prisijungti prie partijos ir frakcijos. Apie tai tik daug kalbėta.

„Nesame dar gavę prašymo raštu. Pirma jis pats turi aiškiai išreikšti valią. Yra labai įvairių nuomonių ir frakcijoje. Tiesą sakant, mes labai nesureikšminame jo prisijungimo, mums nėra didelio skirtumo, ar mūsų frakcijoje bus 10 ar 11. Manau, kad bus eilinis frakcijos posėdis ir dėl jo prisijungimo bus taip, kaip nuspręs dauguma“, – teigė E. Masiulis.

Kad ne visi frakcijos nariai išskėstomis rankomis laukia R. Ačo 15min.lt patvirtino ir liberalas Remigijus Šimašius. Jis pats sako esąs kategoriškai prieš R. Ačo prisijungimą prie frakcijos.

„Nematau dėl ko būtų galima teigti, kad R. Ačas įneštų kažką naujo ir gero į Liberalų sąjūdžio partiją ir frakciją. Priimti vien tam, kad frakcija padidėtų, mano nuomone, nėra tinkamas kelias“, – sakė jis.

Kitas liberalas, parlamentaras Eugenijus Gentvilas teigia, kad į frakciją R. Ačą priimti būtų galima, tačiau partiečiu jo paversti skubėti nederėtų.

„Mes žinome, kokį vaidmenį kažkada ponas R. Ačas suvaidino ir kokią poziciją pasirinko 2002 m., kai iš Liberalų sąjungos išeiti ir kurti savo partiją nutarė Rolandas Paksas. O dabar leisime jam grįžti į partiją kaip niekur nieko? Be to, R. Ačas buvo palyginti prieštaringas. Gal tai tik gandai ir ne viskas tiesa apie jo veiklą Raseiniuose, bet klausimų kelia ir dėl partijos nereikia skubėti“, – kalbėjo E. Gentvilas.

Neoficialiai kalbama, kad R. Ačas liberalams siūlė „paimti Raseinius“ – kartu su savimi į Liberalų sąjūdį atsivesti visą Raseinių „Tvarkos ir teisingumo“ partijos skyrių, kuriame paties R. Ačo skaičiavimu yra per 1,5 tūkst. narių.

Tačiau tai, anot E.Gentvilo, liberalams gali būti ne privalumas, o trūkumas.

„Mūsų skepticizmas paremtas ir partijos narių darbo su R. Aču Raseiniuose patirtimi. Nesiūlau nešioti nuoskaudų užantyje, bet pamiršti irgi negalima. Be to, tie jo vardijami tūkstančiai narių Raseinių skyriuje mums kelia abejonių, nes toks partijos narių skaičius rodo, kad kažkas yra negerai. Panašu, kad į tą valdančiąją partiją buvo liepta eiti visiems kolektyvais, nes normalios partijos rajonuose turi vos po keliasdešimt narių. Tūkstančiai narių rodytų, kad į partiją žmonės stojo prievarta“, – paaiškino E. Gentvilas.

Primename, kad R. Ačo narystė „Tvarkos ir teisingumo“ partijoje buvo sustabdyta po to, kai jis išplatino pranešimą spaudai, kuriame R. Paksą apkaltino siekiant „Tvarką ir teisingumą“ sujungti su Darbo partija tik dėl posto sau, išduodant partiją ir bendražygius.

Pats R. Ačas tvirtino nematąs galimybių dirbti jungtinėje „Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijų frakcijoje ir partijoje.

R. Ačas 2012 m. Seimo rinkimuose gavęs parlamentaro mandatą pagal „Tvarkos ir teisingumo“ sąrašą atsisakė Raseinių rajono mero posto. Prieš porą metų jis buvo pasielgęs atvirkščiai ir vietoj Seimo nario mandato persėdo į mero kėdę. Tuomet R. Ačas kalbėjo, kad darbas Seime jam neleidžia tobulėti.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.