Lietuvoje

2013.03.07 12:35

A. Butkevičius: užsienio reikalų ministras prašė Darbo partijos pateikti kitą kandidatą į viceministrus

ELTA 2013.03.07 12:35

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius neskubėjo priimti Darbo partijos deleguoto Mantvydo Bekešiaus į viceministro postą, kadangi kelia aukštus reikalavimus siūlomiems kandidatams.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius neskubėjo priimti Darbo partijos deleguoto Mantvydo Bekešiaus į viceministro postą, kadangi kelia aukštus reikalavimus siūlomiems kandidatams.

Anot Premjero, ministras Darbo partijos pirmininko pavaduotojo Vytauto Gapšio prašė, kad ši partija pateiktų kitą kandidatą.

„Jau labai ilgai užsitęsė tie pokalbiai (dėl viceministro skyrimo - ELTA), nes užsienio reikalų ministras kelia aukštus kvalifikacinius reikalavimus siūlomiems kandidatams. Buvo pasiūlytas tik vienas kandidatas, taip pat užsienio reikalų ministro buvo paprašyta, kreipiantis į poną Vytautą Gapšį, kad gal būtų galima pateikti ir kitą kandidatą“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė A. Butkevičius.

Pasak Premjero, užsienio reikalų viceministro postas yra „nepaprastai atsakingas“.

„Nepaprastai svarbus laikotarpis, artėja pirmininkavimas, šiemet yra daug vizitų į užsienį, ir čia yra tokia užsienio reikalų ministro pozicija“, – teigė A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas sakė palaikantis ministro L. Linkevičiaus požiūrį – parenkant žmones į atsakingas pareigas reikalauti iš jų tam tikros kompetencijos, nepriklausomai nuo to, kuriai partijai šie priklauso.

„Aš manau, kad toks reikalavimas yra teisingas, ir manau, kad kiekviena partija turi turėti kompetentingus ir patyrusius žmones, pasižyminčius gera reputacija. Aš tikrai to kandidato visiškai nepažįstu ir nežinau, bet toks yra reikalavimas ir mano, ir kitų ministrų sudaromai komandai“, – pažymėjo Premjeras.

Vyriausybės vadovo teigimu, koalicijos krize susidariusios situacijos vadinti nederėtų.

„Aš manau, kad mes gal nesusikalbėjome, aš taip galėčiau įvardinti. Nėra jokios krizės koalicijoje, spręsime ateinančią savaitę“, – sakė A. Butkevičius.

L. Linkevičiui grįžus iš vizito užsienyje, pokalbiai su Darbo partija dėl to, kas turėtų užimti viceministro pareigas, bus pratęsti, sakė Premjeras.

Laikraštis „Lietuvos rytas“ ketvirtadienį rašo, esą L. Linkevičius nesutiko Darbo partijos siūlyto M. Bekešiaus priimti į viceministrus, kadangi jo kompetencija ministrui pasirodė per žema. Vietoj jo ketvirtuoju viceministru L. Linkevičius pasirinko Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) dirbantį Andrių Krivą.

Darbo partija tokį elgesį laiko koalicijos sutarties, pagal kurią viceministro postas priklauso šiai partijai, sulaužymu. Darbo partijos vicepirmininkas V. Gapšys tokį L. Linkevičiaus elgesį pavadino akibrokštu ir sakė, kad ministras turės A. Krivą atleisti ir paskirti M. Bekešių.

Šiuo metu L. Linkevičius vieši Azerbaidžane.