Lietuvoje

2016.03.19 18:55

R. Žemaitaitis siūlo partijai braukti jį iš Seimo rinkimų apygardų

BNS2016.03.19 18:55

Dvi kadencijas Seime dirbantis „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis siūlo partijai braukti jį iš Seimo rinkimų apygardų, piktindamasis partijos kolegų nuomonėmis apie valdžią.

„Jeigu mes šitaip einame, aš tikrai prašau jūsų šiandien, šiandieninio kongreso susirinkimo, išbraukite mane iš sąrašo kandidato Pietų Žemaitijos apygardoje, ir išbraukite iš sąrašo partijos „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatų į Seimo narius“, – šeštadienį „tvarkiečių“ kongrese pareiškė R.Žemaitaitis.

„Man yra gėda, kad po trejų metų mano darbo komitete ir darbo Seime, buvau sulygintas kaip šūdas su kažkokia krūva“, – pridūrė jis.

„Vieną įvykį ką tik sukūrėme - piketą prie prokuroro namų, kitą įvykį, ką, mes suorganizuosime vieną kitą žmogžudystę, kaip Klonio gatvė suorganizavo, ir eisime per visą Lietuvą šnekėdami apie teisingumą?“, – kalbėjo „tvarkietis“.

Jis piktinosi partijos kolegų išsakytais priekaištais Lietuvos politinei valdžiai, pabrėždamas, kad „Tvarka ir teisingumas“ jau ketvirti metai yra valdančiojoje daugumoje su Darbo partija ir socialdemokratais.

„Aš treji metai esu Ekonomikos komiteto pirmininku. Trejus metus dirbu Seime, trejus metus registruoju projektus ir treji metai tie projektai praeina“, – kalbėjo parlamentaras.

„Mes padarėme daug gerų dalykų pačioje frakcijoje ir pačiame Seime ir nereikia žeminti mūsų darbo. Paprastas dalykas - baigiame. Tai susirinkime daiktus ir dinkime lauk iš viso. Aš įsivaizduoju, kad šiandien kongreso pranešimas turėtų būti, kad partija „Tvarka ir teisingumas“ pasitraukia iš valdančiosios koalicijos, nes viskas yra blogai, ką mes padarėme“, – teigė R. Žemaitaitis.

Jis sakė, kad Lietuvoje yra nesutvarkytų klausimų, apie kuriuos partija turėtų kalbėti savo posėdžiuose ir transliuoti tai visuomenei.

„Taip, yra problemų, kalbėkime apie problemas, kalbėkime apie žemės ūkio problemas, švietimo problemas, kalbėkime šiandien apie Rusijos embargą. Va čia būtų įvykis, partija bando kažką daryti. Tai ne piketais prie prokuratūros ar prie Prezidentūros. (...) Ar šiandien dienai mes, susirinkę kongrese, neturime šnekėti apie šeimos problemas, kad žmonės jauni negali susilaukti vaikų? Kodėl mes apie tai nekalbame? A, bažnyčios bijome, rykštės bijome, nubaus kažkas tai, kad kažkas kažką ne taip pasakys“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Seimo narys taip pat piktinosi kongreso metu parodytu filmuku, kur žmonės dėl įvairių klausimų kritikuoja valdžią.

„Superinis filmukas, pusė šilutiškių, mano pažįstamų buvo. Ir ką šis filmukas jums šiandien pasakė? Mielieji, jūs visi, kas čia sėdite, esate klounai raudonomis nosimis. Ir šalia to, kad Seimo narys, vagys, vilkai ir plėšikai ir už šituos idiotus nereikia balsuoti“, – sakė parlamentaras.

Seimo nariu R. Žemaitaitis kaip „Tvarkos ir teisingumo“ narys buvo išrinktas du kartus.

Parlamentinio Audito komiteto pirmininkė „tvarkietė“ Jolita Vaickienė BNS neatmetė, kad ateityje gali palikti partiją. Parlamentarė sakė pasigedusi suvažiavime rinkimų programos pristatymo, taip pat – aiškaus atsakymo, kas ves partiją į rinkimus.
 
„Manau, kad kažkas manęs nenori matyti šioje frakcijoje ir partijoje. Ir manau, kad kažkada gal ir teks palikti tą partiją. Bet ne dabar. Ne šiandien ir ne rytoj. Dabar tokio sprendimo aš neturiu. Jokio pareiškimo trauktis neparašiau. Niekur nesu nei oficialiai parašiusi, nei žodžiu pasakiusi. Pirmadienį vyks skyriaus (Kretingos rajono „tvarkiečių“ – BNS) susirinkimas ir kalbėsimės, kaip toliau dirbame – ar aš kandidatuosiu, ar man kandidatuoti ir iš esmės – kaip eiti į tuos rinkimus. Gal ir kils klausimas persigrupuoti... Kongrese  neišgirdau pagrindinių gairių, kaip mes („tvarkiečiai“ – BNS) eisime į rinkimus – nei rinkimų programos nėra, kuri turėjo būti pristatyta, neaišku, kas galėtų sąrašą vesti į rinkimus, kas bus lyderis. Ir todėl abejoju, ar verta vėl į Seimą eiti su ta partija. Mano likimas kažkokia puse apsispręs arba iki Velykų, arba po Velykų“, – BNS šeštadienį sakė parlamentarė.
 
J.Vaickienė rinktųsi kandidatuoti Palangos-Kretingos vienmandatėje apygardoje.
 
Ji BNS taip pat sakė, kad su „tvarkiečių“ rinkimų štabo vadovu Valdu Vasiliausku, kuris šeštadienį pranešė, kad J. Vaickienė palieka partiją, „šia tema“ (pasitraukimo iš partijos ir nekandidatavimo į Seimą – BNS) nėra kalbėjusi. Su partijos lyderiu Rolandu Paksu – irgi.
 
„Kitą savaitę vienaip ar kitaip reaguosime į tokius (V.Vasiliausko – BNS) pareiškimus“, – teigė J. Vaickienė

Paskelbta dalis kandidatų vienmandatėse apygardose

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kongresas šeštadienį pritarė 31 kandidatui, kurie parlamentarų mandatų sieks vienmandatėse apygardose.

Tarp jų – keli viceministrai, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, dabartiniai parlamentarai, o taip pat buvęs Lietuvos banko vadovas bei ambasadorius Romualdas Visokavičius, kuris šiuo metu konsultuoja investicijų, bankiniais klausimais. Jis parlamentaro posto sieks Dainavos rinkimų apygardoje. Į abėcėlinį kandidatų sąrašą įtrauktas buvęs Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas. 

Naujamiesčio apygardoje turėtų kandidatuoti „tvarkiečių“ rinkimų štabo vadovas parlamentaras Valdas Vasiliauskas, Šeškinės – Lietuvos futbolo treneris Benjaminas Zelkevičius, Karoliniškių – buvęs parlamentaras Almantas Petkus, Lazdynų – parlamentarė Ona Valiukevičiūtė, Naujosios Vilnios – teisininkas, Nacionalinė antikorupcijos asociacija vadovas Ryšardas Burda, Verkių – verslininkas Gediminas Imbrasas, Šilainių – judėjimo „Kitokia Lietuva“ pirmininko pavaduotojas Antanas Ivanauskas, Aleksoto – Vilijampolės – teisininkė, advokatė Aušra Ručienė, Centro – Žaliakalnio – parlamentaras Stasys Brundza.

Kongresas pritarė, kad Panemunės apygardoje Seimo nario mandato sieks parlamentaras Rimas Antanas Ručys, Danės – ūkio viceministras Gediminas Onaitis, Baltijos – medikas Artūras Razbadauskas, Marių – švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina, Aukštaitijos – verslininkas, sportininkas Vytautas Žagūnis, Gargždų – parlamentaras Petras Gražulis, Šilutės – parlamentaras Kęstas Komskis, Pietų Žemaitijos – parlamentaras Remigijus Žemaitaitis, Plungės – teisininkė Daiva Jonauskienė, Mažeikių – parlamentaras Kęstutis Bartkevičius, Telšių – aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Kelmės – Šiaulių – Kelmės rajono savivaldybės tarybos narys ir Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vincas Metrikis.

Parlamentaro posto Raseinių – Kėdainių apygardoje turėtų siekti Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys Vidmantas Karabinas, Pasvalio – Pakruojo – ūkininkas Stasys Vainauskas, Anykščių – Panevėžio – finansų viceministras Romualdas Gėgžnas, Zarasų – Visagino – parlamentaras Algimantas Dumbrava, Medininkų – Šalčininkų krašto girininkas Francas Jakubovskis, Kaišiadorių – Elektrėnų – aplinkos viceministras Algirdas Genevičius, Ukmergės – buvęs europarlamentaras Vilniaus miesto tarybos narys Juozas Imbrasas, Prienų – Birštono – parlamentaras Vytautas Kamblevičius ir Lazdijų – Druskininkų – ūkininkas Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys Albinas Žymančius.

„Tvarkos ir teisingumo“ kongrese taip pat buvo pristatytas abėcėlinis kandidatų sąrašas, kurie parlamentaro posto sieks daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

Kandidatus tiek daugiamandatėje, tiek vienmandatėse apygardose vėliau tvirtins partijos taryba.

„Tvarkiečių“ lyderis R. Paksas žurnalistams neatskleidė, ką asmeniškai mato pirmuoju numeriu rinkimų sąraše.

Seimo rinkimai vyks 2016 metų rudenį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.