Lietuvoje

2016.03.19 15:46

„Tvarkiečiai“ su maždaug 30 organizacijų pasirašė deklaraciją

BNS2016.03.19 15:46

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas kartu su maždaug 30-čia įvairių politinių ir visuomeninių organizacijų šeštadienį pasirašė deklaraciją „Laisva Tauta ir klestinti Valstybė“.

Tarp pasirašiusiųjų – Tautininkų sąjungos pirmininkas Audrius Rudys, Respublikonų partijos pirmininkas Valdemaras Valkūnas, sandraugos „Kitokia Lietuva“ vadovas Kęstutis Pūkas. Deklaraciją taip pat pasirašė „Maltiečių ordino“ Zarasų skyriaus, Lietuvos kultūros kongreso, Žmogaus teisių gynimo asociacijos, Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos, kitų organizacijų atstovai.

Deklaracijoje svarbiausiais tikslais laikomas tautos ir valstybės suvereniteto gynimas, tiesioginės bei dalyvaujamosios demokratijos prioritetų įgyvendinimas, moralinio atgimimo ir gimtosios kultūros skatinimas, veiksmingos šeimos politikos formavimas, teisingų mokesčių, atlyginimų ir pensijų sistemos įvedimas.

Taip pat tarp tikslų – nacionalinės pramonės ir inovacijų skatinimas, šeimos verslo bei ūkininkavimo tradicijų atgimimas ir esminio lūžio emigracijos politikoje skatinimas.

Tautininkų sąjungos pirmininkas A. Rudys sakė, kad deklaracijos tekstas leidžia manyti, kad jo signatarai „sudarys politinį ir visuomeninių organizacijų branduolį, kurio dėka Lietuvos valstybė ir tauta neišnyks per keletą dešimtmečių“.

Pasak „tvarkiečių“ Informacinio centro vadovo Vidmanto Staniulio, tai nėra politinių jėgų jungimosi deklaracija ir po jos pasirašymo partijos juridinis statusas nepasikeis. Jo teigimu, tai ideologinių principų deklaracija, kuri apima „valstybės, visuomenės ir tautos principus“.

Kiek kitokios nuomonės laikosi partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas. Jis neatmeta galimybės, kad deklaraciją pasirašiusios Žemaitijos bei Respublikonų partijos ir Tautininkų sąjunga gali jungtis prie jo vadovaujamos parlamentinės partijos.

Pasak R. Pakso, ar partijos jungsis, turėtų paaiškėti per artimiausius du mėnesius.

„Kokia (bendradarbiavimo su partijomis) forma bus pasirinkta, tai ne taip svarbu. (...) Tai gali būti ir koalicija, gali būti, kad tai bus naujas darinys, mano žiniomis, prie tos deklaracijos jau dabar norėtų prisijungti ir daugiau politinių jėgų“, – žurnalistams šeštadienį „tvarkiečių“ kongrese sakė R. Paksas.

„Kokia forma mes eisime į rinkimus, manau, tai dviejų mėnesių reikalas“, – pridūrė jis.

Susijungimas į naują juridinį asmenį „Tvarkai ir teisingumui“ gali pagelbėti siekiant išvengti nepalankaus teismo sprendimo, nes Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pernai gruodį partijai kaip juridiniam asmeniui pareiškė įtarimus dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo. Įtarimai politinei partijai, kaip juridiniam asmeniui, pateikti atliekant 2014 metų pabaigoje pradėtą didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu.

Tuo metu Darbo partija, kuriai teisėsauga buvo pareiškusi įtarimus kaip juridiniam vienetui, teisme išvengė bausmės, nes susijungusi su dukterine Leiboristų partija buvo reorganizuota į naują juridinį vienetą. Teismas šiuo pagrindu Darbo partijos atsakomybės nevertino.

Vykdydami kitą ikiteisminį tyrimą, STT tyrėjai vasario pabaigoje kaip specialųjį liudytoją apklausė „tvarkiečių“ lyderį Rolandą Paksą, tiriant duomenis, jog „Lietuvos ryto“ vadovas Gedvydas Vainauskas sutarė su R. Paksu, kad šis už kyšį paveiks Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojus, jog šie leistų pradėti eksploatuoti „Norfos“ parduotuvę Prienuose. G. Vainauskui šiame tyrime jau pareikšti įtarimai. Prokurorai ketina kreiptis į Europos Parlamentą dėl R. Pakso neliečiamybės panaikinimo, kad jam galėtų pareikšti įtarimus. Abu jie savo kaltę kategoriškai neigia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.