Lietuvoje

2016.03.19 17:06

Ž. Plytnikas ir R. Visokavičius su „tvarkiečiais“ dalyvaus Seimo rinkimuose

BNS, ELTA2016.03.19 17:06

Buvęs Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas su „Tvarkos ir teisingumo“ partija dalyvaus šių metų spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, patvirtino partijos „Tvarka ir teisingumas“ rinkimų štabo vadovas, parlamentaras Valdas Vasiliauskas.

„Taip, dalyvaus“, – šeštadienį vykstančiame partijos kongrese BNS pareiškė V. Vasiliauskas.

Jo teigimu, Ž. Plytnikas dar nėra apsisprendęs, kurioje vienmandatėje apygardoje kandidatuos į parlamentą, tačiau daugiamandatėje apygardoje jis tikrai bus.

„Tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas žurnalistams taip patvirtino, kad parlamentaro mandato partijos sąraše sieks ir buvęs Lietuvos banko vadovas bei ambasadorius Romualdas Visokavičius, kuris taip pat buvo įtariamas bendrininkavimu bandant pagrobti milijoninę žuvų mailiui auginti skirtą Europos Sąjungos paramą. Dabar R. Visokavičius konsultuoja investicijų, bankiniai klausimais.

Į „Tvarkos ir teisingumo“ kongresą atvyko ir Ž. Plytnikas, tačiau neatsakė, ar dalyvaus Seimo rinkimuose.

„Esu dar tik pakviestas čia dalyvauti“, – žurnalistams sakė jis.

Ž. Plytnikas teigė dar neįstojęs į „Tvarkos ir teisingumo“ partiją, tačiau paklaustas, ar ketina tai daryti, jis sakė, jog „visokių yra minčių“.

Pasiteiravus, ar jam netrukdo tai, jog partijai kaip juridiniam asmeniui teisėsauga pareiškė įtarimus prekyba poveikiu ir pinigų plovimu, Ž. Plytnikas sakė: „Aš noriu pasakyti, kad visose partijose yra ir normalių žmonių, yra ir korumpuotų. (...) Aš nežinau nei vienos partijos, kad būtų galima pasakyti, kad ji šimtu procentų skaidri“.

V. Vasiliauskas taip pat sakė, kad kompozitorius Algimantas Raudonikis yra pakviestas sukurti „tvarkiečiams“ naują partijos himną, tačiau tvirtino, kad muzikas neplanuoja nei kandidatuoti į Seimą, nei stoti į partiją.

Ž. Plytnikas Viešųjų pirkimų tarnybai vadovavo iki 2014 metų. Ketverius metus tarnybai vadovavęs Ž. Plytnikas buvo priverstas atsistatydinti, nes Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutinai patvirtino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos priimtą sprendimą, kad Ž. Plytnikas supainiojo viešuosius ir privačiuosius interesus.

Jis kartą jau kandidatavo į Seimą, tačiau nesėkmingai. Prieš metus buvo renkamas parlamentaras Žirmūnų vienmandatėje apygardoje, Seimo nario vietai atsilaisvinus, kai socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis tapo eurokomisaru. Tada Ž. Plytnikas gavo maždaug 6 proc. balsų.

„Tvarką ir teisingumą“ palieka J. Vaickienė

Parlamentarė, Seimo Audito komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė palieka partiją Tvarka ir teisingumas.

Tai Eltai šeštadienį Vilniuje vykstančiame „tvarkiečių“ kongrese patvirtino frakcijos Tvarka ir teisingumas narys, partijos rinkimų štabo vadovas Valdas Vasiliauskas.

„Taip“, – sakė jis.

Pasak jo, J. Vaickienė papildys Liberalų sąjūdžio gretas, bus liberalų Palangos skyriaus vadovė.

V. Vasiliausko teigimu, J. Vaickienė partiją palieka bendru sutarimu, be pykčių ar konfliktų.

„Tiesiog be jokių pykčių, konfliktų. (...) Na, jai pamanius, kad Liberalų sąjūdis yra patraukliau“, – teigė Seimo narys ir pridūrė, kad J. Vaickienė partiją paliks iš karto po kongreso.

Tačiau pati J. Vaickienė tokias kalbas neigia ir vadina ankstyvomis.

„Ne, aš dar nepalieku iš tikrųjų nei partijos, nei frakcijos. Tai jis (V. Vasiliauskas, – ELTA) kažkaip apsiriko, aš jam neperdaviau nei tokių žodžių, nei pasakymų. Aš su V. Vasiliausku net asmeniškai nešnekėjau ta tema“, – sakė parlamentarė.

J. Vaickienė tikino laukianti „tvarkiečių“ kongreso pabaigos, kitą savaitę ketino kalbėtis su skyriaus vadovybe.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.