Naujienų srautas

Lietuvoje2021.01.01 09:33

NVSC patvirtina – per parą nuo COVID-19 nemirė 130 žmonių, ligoninėms tikslinant informaciją, priskaičiuotos ir ankstesnės mirtys

atnaujinta 13.42
LRT.lt, BNS 2021.01.01 09:33

Pirmąją metų dieną buvo paskelbta apie 3322 naujus koronaviruso atvejus ir 130 mirčių, tačiau vėliau ši statistika buvo tikslinama, nes į ją buvo įtraukti ir anksčiau mirę asmenys. NVSC naujausiais duomenimis, per parą mirė 42 asmenys.

„Mirčių skaičius nuo COVID-19 kol kas imamas iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. Tokį skaičių pateikė jų sistemos. Artimiausiu metu Lietuvos statistikos departamentas pereis prie mirčių nuo COVID-19 skelbimo tiesiai iš pirminio šaltinio – e.sveikatos sistemos. Gali būti, kad dalis 2020-12-31 mirčių nuo COVID-19 už ankstesnes dienas pateko į 31 dieną. Operatyvūs duomenys bus patikslinti per keletą dienų“, – skelbia Statistikos departamentas.

Tai kiek vėliau LRT RADIJUI patvirtino ir NVSC atstovė Austina Vžesniauskaitė. Ji tikina, kad 130 mirčių nustatyta ne per vieną parą. Kai kurios ligoninės suvedė užsilikusius duomenis, todėl kai kurios įtrauktos mirtys galėjo būti užfiksuotos ir daugiau nei prieš parą.

„Buvo paprašyta patikslinti informaciją, kiek jie jos mums nėra atsiuntę apie mirtis už visą laikotarpį, kai galėjo būti pavėlavimų. Ir mūsų specialistai tai suvedė į informacinę sistemą, už tai toks nemažas mirčių skaičius (mirčių –LRT.lt), nes įstaigos mus pradėjo informuoti pagal SAM nustatytą tvarką. Apie 30 atvejų galėjų būti už praėjusią parą, dar kitos mirtys galėjo būti už ankstesnes paras“, – tikina ji.

NVSC informuoja, kad praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 42 žmonės, dar apie 88 mirties atvejų pateikti pranešimai, kurių gydymo įstaigos nebuvo pateikusios laiku, kaip numatyta galiojančioje, SAM patvirtintoje tvarkoje.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį buvo paskelbta apie tai, kad dėl sutrikimų dalis gruodžio 29 dienos atvejų buvo perkelti į gruodžio 30 dienos ataskaitą, todėl buvo skelbiami netikslų duomenys apie naujus užsikrėtimus.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 2480 COVID-19 pacientų, 220 iš jų – reanimacijoje, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonies terapija reikalinga 1521 ligoniui, 142 taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Iš 16,9 tūkst. ligoninių lovų šalyje šiuo metu užimta 7,8 tūkst. Iš 692 reanimacijos lovų užimtos 438, o iš 643 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų užimti 257. Taip pat užimtos 2,3 tūkst. iš daugiau kaip 6,4 tūkst. lovų, kuriose gali būti tiekiamas deguonis.

Penktadienio rytą Statistikos departamento skelta informacija:

Mirė 73 moterys ir 57 vyrai.

Vienas mirusysis priklausė 40–49 metų amžiaus grupei. Net 10 mirusiųjų priklausė 50–59 metų grupei.

14 mirusiųjų priklausė 60–69 metų amžiaus grupei, 38 – 70–79 metų grupei. Daugiausiai mirčių, pagal amžių, fiksuota 80–89 metų amžiaus grupėje, jų patvirtinta net 49.

90–99 amžiaus grupėje mirė 18 asmenų.

Apie daugiausiai mirčių pranešė Šiaulių apkritis – net 57, tačiau vėliau patikslinta, kad į šį skaičių įeina ir ankstesnių dienų mirtys. Vilniaus apkrityje patvirtintos 28 mirtys, o Kauno – 15.

Klaipėdos apskrityje patvirtintos 8 mirtys, Panevėžio – , o Tauragės – 6. Kiek mažiau mirčių fiksuota mažesnėse apkrityse: Alytaus – 4, Telšių – 3. Marijampolės ir Utenos apskrityse patvirtinta po vieną mirtį.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 3322 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 1108 iš jų registruoti Vilniaus, 566 Kauno, 304 Klaipėdos, 303 Šiaulių, 276 Alytaus, 212 Utenos, 190 Panevėžio, 136 Marijampolės, 107 Telšių ir 69 Tauragės apskrityse. 51 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 146 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Per vakar parą 19 koronavirusinės infekcijos atvejų buvo patvirtinta protrūkyje, susijusiame su Zarasų socialinės globos namais. Atvejai patvirtinti šių namų gyventojams. 8 atvejai per vakar parą buvo patvirtinti Meškuičių socialinės globos namuose Šiaulių rajone.

Atvejai patvirtini šių namų gyventojams. Taip pat 8 atvejai buvo patvirtinti protrūkyje, susijusiame su Telšių r. senelių globos namais. Visi atvejai patvirtinti šių namų gyventojams. Su Druskininkų PSPC Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus protrūkiu siejami per vakar parą patvirtinti 5 nauji atvejai. Vienas atvejis patvirtintas darbuotojui, kiti pacientams. 5 atvejai buvo patvirtinti Dūseikių socialinės globos namuose Telšių rajone. Atvejai patvirtinti šių globos namų gyventojams. Po 2 atvejus buvo patvirtinta Kalvarijos socialinės globos namų ir Aknystos socialinės globos namų Utenos rajone protrūkiuose.

5 atvejai per vakar parą buvo patvirtinta Regioninės Telšių ligoninės protrūkyje. Iš patvirtintų 5 atvejų 2 yra antriniai. Taip pat 5 atvejai buvo patvirtinti Troškūnų ligoninės protrūkyje. Po 3 atvejus užfiksuota Pasvalio, Visagino ir Vilkaviškio ligoninių protrūkiuose, po 2 Anykščių, Druskininkų ir Radviliškio greitosios medicinos pagalbos centre.

4 atvejai per vakar parą buvo užfiksuoti Šakių vaikų globos namų protrūkyje. Po 2 atvejus patvirtinta Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariato ir Sintautų kultūros centro protrūkiuose.

3 atvejai per vakar parą buvo patvirtinti pieno produktus gaminančioje įmonėje Marijampolėje. Taip pat 3 atvejai, iš kurių 2 yra antriniai, patvirtinti mėsos ruošimu ir prekyba užsiimančios įmonės protrūkyje Utenoje. 3 atvejai, iš kurių 1 antrinis, per vakar parą buvo patvirtinti žuvies perdirbimo įmonės protrūkyje Raseinių rajone. Mažeikių rajone įsikūrusioje pieno produktų gamybą užsiimančioje įmonėje buvo patvirtinti 2 atvejai, iš jų 1 antrinis šeimoje. Taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta paukštienos mėsos gamyba užsiimančioje įmonėje Kaišiadorių rajone ir plastikų gamybos įmonėje Kaune.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 152.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Svarbiausia informacija:

Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 3322

Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 143903

Per praėjusią parą registruotų COVID-19 mirčių skaičius: 130 (kelių dienų statistika)

Bendras registruotų COVID-19 mirčių skaičius: 1589

Dėl kitų priežasčių mirusių užsikrėtusių koronavirusu asmenų skaičius: 825

Per praėjusią parą pasveikusių asmenų skaičius: 5312

Pasveikusių asmenų skaičius: 76442

Sergančių koronavirusu asmenų skaičius: 65047

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 11745

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1639941

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi