Lietuvoje

2016.03.18 18:07

R. Paksas: dėl pabėgėlių priėmimo reikėtų spręsti referendumu

BNS2016.03.18 18:07

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis europarlamentaras Rolandas Paksas laikosi pozicijos, jog dėl pabėgėlių priėmimo šalyje turėtų spręsti Lietuvos piliečiai referendume.

„Mano manymu, laikui bėgant ši problema tik aštrės, (...) ir aš nežinau, ar užteks Seimui valios, kad mūsų valstybė nebūtų perpildyta migrantais. Mūsų partijos siūlymas – referendumas, kaip drįsta pasakyti Vengrijos piliečiai, ar Europos Sąjungos (ES) reikalavimai kvotų atžvilgiu patenkina juos, ar netenkina, aš manau, kad mes iki to ateisime“, – penktadienį Seime po valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdžio žurnalistams sakė R. Paksas.

Valdančiųjų politinė taryba tuo tarpu sutarė dėl pabėgėlių paruošti partijų susitarimą, dėl jo sutarus valdančiosioms partijoms, dokumentą būtų siūloma pasirašyti ir kitoms politinėms jėgos.

Pernai daugiau nei 1,2 mln. žmonių atvyko į Europą ieškoti geresnio gyvenimo, o toks antplūdis sukėlė Senajame žemyne rimčiausią pabėgėlių  krizę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. ES parengė schemą, pagal kurią tūkstančiai pabėgėlių  turėtų būti paskirstyti po Bendrijos valstybes, tačiau iš numatytų 160 tūkst. žmonių iki šiol buvo perkelti vos keli šimtai.

Lietuva pagal Europos Sąjungos programą yra priėmusi dvi pabėgėlių šeimas, o per dvejus metus yra įsipareigojusi priimti 1105 žmones.

Vengrija vasario pabaigoje paskelbė surengsianti referendumą, ar sutikti su privalomomis ES migrantų perkėlimo kvotomis. Pasak premjero Viktoro Orbano, referendume rinkėjams bus užduotas klausimas: „Ar norite, kad ES paskirtų privalomą ne Vengrijos piliečių perkėlimą į Vengriją be Vengrijos parlamento pritarimo?“.

V. Orbano vyriausybė balsavo prieš praėjusį rugsėjį parengtą planą paskirstyti prieglobsčio ieškotojos po ES valstybes pagal kvotas, tačiau planas vis tiek buvo patvirtintas.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5