Lietuvoje

2020.12.31 18:29

Sinoptikė: po permainingų savaitgalio orų, Trys Karaliai padovanos žiemišką šaltuką ir sniego

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.12.31 18:29

Naujametė naktis, o ir visas savaitgalis gražiais žiemiškais orais nelepins, tačiau jau kitos savaitės viduryje turėtume sulaukti tikros žiemos, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė. Pasak sinoptikės, kitos savaitės antroje pusėje visoje šalyje numatoma neigiama oro temperatūra.

Sinoptikė V. Ralienė besibaigiantį gruodį apibendrintai vadina šiltesniu, nei kad įprasta. Pasak jos, šiltas gruodis buvo ir praėjusiais metais.


„Apskritai visi metai buvo šilti. Pagal šiltumą šie metai pralenks 2019-uosius ir vėl bus rekordiniai per visą orų stebėjimo periodą, - sako ji. - Gruodis, panašu, bus pora laipsnių šiltesnis, nei įprasta. Vidutinė gruodžio mėnesio oro temperatūra vis tik fiksuojama teigiama, o ne neigiama.“

Naujųjų metų naktį sinoptikė šventiškai žiemiškų oru neprognozuoja. Naujametė naktis, anot jos, turėtų būti apniuksi ir be didesnių kritulių. „Tik šiauriniuose ir pietvakariniuose rajonuose vietomis gali iškristi nedideli negausūs krituliai, – sako V. Ralienė. – Vėjas liks silpnas.

Antroje nakties pusėje, į rytą, pašals Vakarų Lietuvoje. Ten oro temperatūra kris iki 3-4 laipsnių šalčio. Tuo tarpu rytinėje šalies dalyje debesys tirštės ir bus galima sulaukti šlapdribos. Oro temperatūra bus artima 0 laipsnių. Daug kur susidarys plikledis, vietomis gali suboluoti rūkai.“

Pirmoji naujųjų metų diena taip pat bus su krituliais rytinėje šalies dalyje, o vakariniai rajonai išliks sausesni, prognozuoja LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja. „Bus nuo 0 iki 2 laipsnių šilumos rytiniuose rajonuose ir nuo 3 laipsnių šalčio iki 0 vakariniuose rajonuose“, – sako sinoptikė.

Naujametinę naktį sniego tikėtis neverta, tikrosios žiemos pojūtis gali aplankyti per Trijų Karalių šventę

Pasak V. Ralienės, panaši orų tendencija išliks ir šeštadienį. „Skirtumas bus tik tas, kad sniego labiau sulaukti turėtų ne rytiniai šalies rajonai, o šiauriniai ir vakariniai, – prognozuoja sinoptikė. – Tuose krituliuose jau tikrai vyraus sniegas. Tiesa, tai bus labiau šlapias sniegas.“

Sekmadienį, po šaltesnės nakties, dieną vėl sulauksime atodrėkio. „Visoje Lietuvoje oro temperatūra turėtų būti teigiama. Vyraus 0-3 laipsnių šilumos oro temperatūra. Tik Žemaičių aukštumoje gali išlikti šioks toks šaltukas – išsilaikys 1-2 laipsnių šaltis. Pūs ir stiprės žvarbus rytų vėjas. Dėl to jausime žemesnę oro temperatūra, nei kad ji yra“, – būsimus sekmadienio orus komentuoja V. Ralienė.

Pirmadienį ir antradienį, kaip ir standartiškai, šalčiau bus šiauriniuose, o šilčiau – pietiniuose rajonuose. „Pūs žvarbus rytų vėjas. Šiaurės Lietuvoje oro temperatūra naktimis kris iki 2-4 laipsnių šalčio. Dienomis oro temperatūra išliks neigiama – nuo 2 laipsnių šalčio iki 0.

Pietų Lietuvoje oro temperatūra naktimis bus artima 0, – prognozuoja LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja. – O dienomis oro temperatūra pietiniuose šalies rajonuose turėtų būti silpnai teigiama – svyruoti nuo 0 iki 2 laipsnių šilumos.“

Trys Karaliai iš tiesų atneš mums dovanų. Nemaža tikimybė, kad jie mums padovanos tikresnę žiemą.

Tikėtina, kad trečiadienį atkeliausiantys Trys Karaliai iš tiesų atneš mums dovanų. „Nemaža tikimybė, kad jie mums padovanos tikresnę žiemą. Naktys taps šaltesnės – oro temperatūra svyruos nuo 3 iki 9 laipsnių šalčio, ypač savaitės pabaigoje. O dienomis oro temperatūra neigiama bus jau visoje šalyje – nuo 2 iki 5 laipsnių šalčio. Vyraus žvarbokas žeminis (rytų – LRT.lt) vėjas“, – kitos savaitės antros pusės žiemiškus orus prognozuoja pašnekovė.

LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė tikina, kad po šilto gruodžio ateis žiemiškesnis sausis, kuris oro temperatūromis turėtų būti artimas tradiciniam sausiui, tad sulauksime daugiau šaltuko ir sniego.

Orų prognozės su sinoptike V. Raliene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Naujametinę naktį sniego tikėtis neverta, tikrosios žiemos pojūtis gali aplankyti per Trijų Karalių šventę

Populiariausi