Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.19 00:00

J. Bernatonis: į pusiaukelės namus nepateks pavojingi nuteistieji

BNS 2016.03.19 00:00

Į atidaromus pusiaukelės namus nepateks visuomenei pavojingi nuteistieji, žada teisingumo ministras Juozas Bernatonis, penktadienį atidarant pirmuosius tokius namus Alytuje.

„Galimybės patekti į pusiaukelės namus gerokai ribotos, kadangi (…) galės tik tie, kurie teigiamai elgiasi ir kurie nekelia jokio pavojaus visuomenei“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė J. Bernatonis.

„Saugumas bus pilnai užtikrintas ir ten nepateks žmonės, kurie yra pavojingi“, – pridūrė jis.

Pasak ministro, be kitų reikalavimų, į pusiaukelės namus negalės patekti asmenys, padarę smurtinius nusikaltimus.

J. Bernatonis taip pat teigė, jog pagal dabartinius reikalavimus, Lietuvoje nėra daug nuteistųjų, kurie galės apsigyventi pusiaukelės namuose. Tačiau ministras kalbėjo, kad tokie namai – gera priemonė vienas prie kito priprasti tiek nuteistiesiems, tiek visuomenei.

„Jie turės galimybę gyventi sąlygomis, priartintomis prie laisvės, turėti darbą, būti užimtais“, – sakė J. Bernatonis.

Pasak jo, norintis patekti į pusiaukelės namus nuteistasis bet kokiu atveju turėtų būti atlikęs daugiau nei pusę bausmės, tačiau dėl kiekvieno atvejo bus sprendžiama individualiai.

Penktadienį Alytuje atidaromi pirmieji Lietuvoje pusiaukelės namai. Pusiaukelės namuose Alytuje apsigyvens iki 20 gerai besielgiančių už nesunkius nusikaltimus nuteistų vyrą, kuriems iki išėjimo į laisvę liko apie pusmetį. Jie galės išeiti į miestą, juos savaitgaliais galės lankyti artimieji.

Teisingumo ministerija tikisi, kad duris atvėrus pusiaukelės namams Alytuje, dar pavasarį tokios pat įstaigos turėtų būti atidarytos Vilniuje, Marijampolėje, Pravieniškėse.

Šiuo metu laisvės atėmimo bausmę atlieka už įvairius nusikaltimus nuteistų 6 tūkst. 500 asmenų. Valstybė pastaraisiais metais siekia sumažinti įkalintų asmenų skaičių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16