Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.17 22:57

Nuo gimimo lydėjusi tyla baigėsi – kūdikis girdi

Kauno klinikų medikai, praėjusiais metais atlikę itin sudėtingas klausos implantų operacijas kūdikiui, sako, kad jauniausia paciente Lietuvoje tapusi mažylė nuo šiandien jau girdi abiem ausimis.

11 mėnesių Viltei – atradimų ir įspūdžių laikas. Nuo gimimo klausos negalią turėjusi mažylė šiandien girdi abiem ausytėmis. Ji jau susipažino su mamos ir tėčio balsais, išgirdo savąjį, o kiek dar garsų aplinkoje. Visus juos reikės suprasti, išmokti skirti.

„Sekasi labai gerai, pradėjom vaikščioti, pradėjom girdėti. Aišku, jeigu didesnis garsas išsigąsta vaikas, būna neramus“, – pasakoja mergaitės mama.

Pernai rudenį Viltei įdėtas dešinės ausies implantas, po kelių mėnesių – ir kairės ausytės. Kad mergaitė girdėtų, vėliau pritvirtintos ir išorinės prietaiso dalys. 

„Iš pradžių yra tokia adaptacinė programa savaitėlei, kad šiek tiek suaktyvinti klausą, kad susipažintų, kas yra tie garsai, antrai savaitei jungėme kitą programą – didesnio garsumo, o trečią – programa būna dar garsesnė, kad vaikas po truputėlį eitų į priekį garsų pasaulyje“, – aiškina Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų ambulatorinio skyriaus vyriausioji slaugytoja Raminta Urkienė.

Viltės gydytoja sako, kad dar laukia ilgas darbas – mergaitei reikės logopedų ir kitų specialistų pagalbos, bet tai ateitis, o dabar – metas džiaugtis.

„Ta pagalba turėjo būti suteikta labai greitai, nes pacientė buvo persirgusi meningitu, tai dėl to skuba buvo labai didelė, o rezultatai mus labai tenkina“, – džiaugiasi Kauno klinikų otorinolaringologė Ieva Rastenienė.

Nutraukti nuo gimimo mažylę lydėjusią tylą padėjo daugybė medikų, o 25 tūkst. eurų kainavusį kochlearinį implantą nupirko ligonių kasa.

Dažniausiai tokios operacijos atliekamos 1–2 metų vaikams, Viltė – jauniausia pacientė Lietuvoje. Per metus Kauno ir Vilniaus Santariškių klinikose operuojama maždaug 20 klausos negalią turinčių vaikų.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi