Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.17 18:39

Gali susijungti Edukologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai

BNS 2016.03.17 18:39

Vilniuje įsikūręs Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir Kaune esantis Vytauto Didžiojo universitetai (VDU) svarsto jungtis, BNS ketvirtadienį patvirtino VDU rektorius Juozas Augutis.

„Prieš porą savaičių Vytauto Didžiojo universitetas gavo Lietuvos edukologijos universiteto siūlymą jungtis su Vytauto Didžiojo universitetu. Tai mes pradėjome tą svarstyti, VDU taryba nutarimo nepriėmė, bet palankiai įvertino tokį dalyką, o dabar mes svarstyme senate, bendruomenėje ir tas procesas, tikiuosi, didės“, – sakė J. Augutis.

Pasak jo, galutinis sprendimas dėl jungimosi gali būti priimtas per kelias savaites.

J. Augučio teigimu, Vytauto Didžiojo universitetas turi daug švietimo vadybos specialistų, kurie kartu su Lietuvos edukologijos universiteto specialistais galėtų parengti tobulesnę mokytojų rengimo strategiją.

„Čia būtų didžiausia nauda ne tik VDU ar LEU, bet ir visai Lietuvai, jeigu pavyktų sukurti darnią strategiją, kaip parengti mokytojus ir juos atvesti iki mokyklos“, - kalbėjo VDU rektorius.

„Didžiausia problema Lietuvos yra susijusi mokytojaus nuo jų parengimo universitete iki jų įsidarbinimo. Reikia naujos kartos mokytojų Lietuvoje su nauju požiūriu, su labai didelėm kompetencijomis. Dabar šiuo metu mokyklose atsilaisvina pedagogų vietos, ypač regionuose, todėl greičiau reikalingas naujas požiūris“, - pridūrė J. Augutis.

Jau anksčiau apie ketinimus jungtis yra paskelbę Kauno technologijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetai. Jie jungimąsi argumentuoja siekiu būti konkurencingais tarptautiniu mastu. Susijungę Kauno technologijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) vadinsis Lietuvos universitetu, jų keliamas tikslas – iki 2025 metų būti tarp 250 geriausiųjų pasaulio universitetų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi