captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prie Vilniaus savivaldybės – protestas prieš tautinių mažumų mokyklų reorganizaciją

Ketvirtadienį apie kelis šimtus žmonių prie Vilniaus savivaldybės protestavo prieš mokyklų, kuriomis mokoma rusų ir lenkų kalbomis, tinklo reorganizaciją.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Buldozerinei politikai – ne“, „Palikite ramybėje mūsų mokyklas“, skelbė susirinkusiųjų plakatai. Tarp protestuotojų buvo matyti daug mokyklinio amžiaus jaunuolių.

„Turiu tris vaikus. Jie mokosi rusų mokykloje, ir norėtųsi, kad baigtų vieną mokyklą, o ne vyktų į kitą vietą. Mes iš Vilniaus rajono, tai mums dar ir dėl to aktualu“, – sakė į protestą su kūdikiu ant rankų atvykusi Ana.

Dvimetį sūnų auginančiai mamai Anetai rūpi, kad nebūtų uždaryta viena iš rusakalbių mokyklų Vilniuje.

„Aš pati ten mokiausi, ir mano vaikas ten eis mokytis, jei neuždarys“, – sakė ponia Aneta.

Protesto metu buvo sakomos kalbos lenkų kalba. Tarp kalbėtojų buvo ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

ELTA primena, kad šią savaitę Lietuvos rusų sąjunga ir Lietuvos rusų nevyriausybinių organizacijų atstovai pareiškė susirūpinimą dėl Vilniaus savivaldybės planų 2016–2020 m. reorganizuoti ir struktūriškai pertvarkyti sostinės bendrojo lavinimo mokyklas ir vaikų darželius.

„Vilniaus savivaldybės paruoštas rusų vaikų darželių ir mokyklų rusų mokamąja kalba plano projektas reikalauja gilesnės analizės, konsultacijų ir konstruktyvaus dialogo su visomis suinteresuotomis pusėmis“, teigiama pareiškime.

Pareiškimą pasirašė Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas Sergejus Dmitrijevas, Lietuvos rusų tėvynainių koordinacinės tarybos pirmininkė Olga Gorškova, Lietuvos rusų mokyklų mokytojų asociacijos pirmininkė Ella Kanaitė ir Lietuvos rusų vaikų darželių asociacijos pirmininkė Tatjana Dvilevič.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...