Lietuvoje

2016.03.17 17:41

Darbo partijai nepavyko sužlugdyti balsavimo dėl aukšto posto R. Šadžiui

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt2016.03.17 17:41

Finansų ministras socialdemokratas Rimantas Šadžius netrukus išvyks atstovauti Lietuvai į Europos Audito Rūmus Liuksemburge. Nors Darbo partijos atstovai Seime bandė sutrukdyti šiam ministro karjeros šuoliui, jiems tai nepavyko.

Seimas dėl R. Šadžiaus išsiuntimo į Liuksemburgą ketvirtadienį turėjo balsuoti dar prieš vyriausybės valandą, tačiau netikėtai balsavimas buvo atidėtas dviem valandoms. Per tą laiką Seimo kuluaruose virė aštrios diskusijos, kurias įžiebė Darbo partijos frakcija.

„Darbiečiai“ mainais už R. Šadžiui palankų balsavimą siekė pridėtinės vertės mokesčio sumažinimo kai kuriems maisto produktams nuo 21 iki 5 proc. Per frakcijos pasitarimą 11 „darbiečių“ buvo nusiteikę balsuoti prieš finansų ministro išsiuntimą į Liuksemburgą, o 8 buvo jam palankūs.

Seimo salėje per balsavimą „už“ balsavo tik 6 „darbiečiai“, išgelbėję visą balsavimą ir taip uždegę žalią šviesą R. Šadžiui Europos Audito Rūmuose pakeisti Rasą Budbergytę, kurios kadencija šiose pareigose baigiasi šių metų gegužę.

Tiesa, Seimas nubalsavo už Darbo frakcijos vadovo Kęstučio Daukšio pasiūlymą sumažinti PVM kai kuriems maisto produktams.

„To „darbiečiai“ pasiekė dėl opozicijos balsų. Socialdemokratai už tai arba nebalsavo, arba susilaikė. Aš irgi susilaikiau“, – LRT.lt sakė Seimo vicepirmininkas, socialdemokratas Algirdas Sysas.

R. Budbergytė jau priėmė sprendimą dalyvauti Seimo rinkimuose su Socialdemokratų partija. Ją premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį įvardijo kaip realiausią kandidatę vietoj R. Šadžiaus užimti finansų ministro postą.

Dėkodamas Seimui už palankų balsavimą R. Šadžius pasakė: „Lietuva yra viena. Lietuva – mūsų visų Tėvynė, kuriai dirbsime iki gyvenimo pabaigos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt