Lietuvoje

2016.03.17 15:22

Seimas gerokai padidino baudas už atsisakymą pūsti į alkotesterį

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2016.03.17 15:22

Ketvirtadienį parlamentarai sugriežtino atsakomybę vengiantiems tikrintis blaivumą vairuotojams. Nuo balandžio įsigaliojus pataisytiems Baudžiamajam kodeksui bei Administracinių nusižengimų kodeksui, atsisakiusiam tikrintis blaivumą vairuotojui grės mažiausiai 1 tūkst. eurų bauda ir galimybė ketverius metus neturėti vairuotojo pažymėjimo.

Seimas ketvirtadienį priėmė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko pasiūlymą ir gerokai padidino baudą už atsisakymą pūsti į alkotesterį.

Anksčiau buvo norėta nuo balandžio įteisinti tvarką, pagal kurią atsisakius tikrintis blaivumą vairuotojui būtų priskirtas lengvas girtumo laipsnis, skiriamas už 0,4-1,5 alkoholio promilės dalis kraujyje. Už lengvą girtumą numatyta bauda – 300-450 eurų.

Tačiau ketvirtadienį pataisius šią landą atsisakymas tikrintis blaivumą bus baudžiamas 1-2 tūkst. eurų bauda ir vairuotojo pažymėjimo atėmimu nuo 1 iki 4 metų.

„Bus net griežčiau, nei yra dabar. Už vengimą tikrintis blaivumą dabar baudžiama iki 868 eurų su teisių atėmimu nuo 2 iki 3 metų. Taigi nustatyta minimali bauda bus didesnė už dabartinę maksimalią“, – 15min sakė J. Sabatauskas.

Jis pridūrė tokį pasiūlymą teikęs ne todėl, kad vairuotojai būtų griežčiau baudžiami, o dėl prevencijos. Parlamentaro teigimu, vairuotojai neturėtų vengti tikrintis blaivumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo
COVID-19 TRUMPAI