captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas gerokai padidino baudas už atsisakymą pūsti į alkotesterį

Ketvirtadienį parlamentarai sugriežtino atsakomybę vengiantiems tikrintis blaivumą vairuotojams. Nuo balandžio įsigaliojus pataisytiems Baudžiamajam kodeksui bei Administracinių nusižengimų kodeksui, atsisakiusiam tikrintis blaivumą vairuotojui grės mažiausiai 1 tūkst. eurų bauda ir galimybė ketverius metus neturėti vairuotojo pažymėjimo.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Seimas ketvirtadienį priėmė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko pasiūlymą ir gerokai padidino baudą už atsisakymą pūsti į alkotesterį.

Anksčiau buvo norėta nuo balandžio įteisinti tvarką, pagal kurią atsisakius tikrintis blaivumą vairuotojui būtų priskirtas lengvas girtumo laipsnis, skiriamas už 0,4-1,5 alkoholio promilės dalis kraujyje. Už lengvą girtumą numatyta bauda – 300-450 eurų.

Tačiau ketvirtadienį pataisius šią landą atsisakymas tikrintis blaivumą bus baudžiamas 1-2 tūkst. eurų bauda ir vairuotojo pažymėjimo atėmimu nuo 1 iki 4 metų.

„Bus net griežčiau, nei yra dabar. Už vengimą tikrintis blaivumą dabar baudžiama iki 868 eurų su teisių atėmimu nuo 2 iki 3 metų. Taigi nustatyta minimali bauda bus didesnė už dabartinę maksimalią“, – 15min sakė J. Sabatauskas.

Jis pridūrė tokį pasiūlymą teikęs ne todėl, kad vairuotojai būtų griežčiau baudžiami, o dėl prevencijos. Parlamentaro teigimu, vairuotojai neturėtų vengti tikrintis blaivumą.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...