Lietuvoje

2013.03.06 17:12

Vilniuje atsiras naujas skveras ir gatvė, skirti Pasaulio teisuoliams

LRT.lt2013.03.06 17:12

Kaip trečiadienį nusprendė Vilniaus miesto savivaldybės taryba, naujas skveras Verkių seniūnijoje nuo šiol vadinsis Pasaulio teisuolių, o šalia jo besidriekianti gatvė – Onos Šimaitės vardais.

Kaip trečiadienį nusprendė Vilniaus miesto savivaldybės taryba, naujas skveras Verkių seniūnijoje nuo šiol vadinsis Pasaulio teisuolių, o šalia jo besidriekianti gatvė – Onos Šimaitės vardais.

Skverui Pasaulio teisuolių vardas suteiktas norint paminėti asmenis, kurie Antrojo pasaulinio karo metais rizikingomis aplinkybėmis gelbėjo persekiojamus žydus. Visame pasaulyje Holokausto ir didvyriškumo atminties institutas Pasaulio tautų teisuolių vardą iki 1999 metų jau suteikė 16 540 žmonių.

Viena iš pirmųjų lietuvių, kuriai buvo suteiktas šis vardas, buvo Ona Šimaitė. Ji vokiečių okupacijos metais Vilniaus geto gyventojams teikė materialinę pagalbą, organizavo pabėgimus iš geto, slėpė pabėgėlius. Be to, nuo sunaikinimo gelbėjo žydų kultūros vertybes: knygas, archyvinius dokumentus, metraščius. Už šiuos veiksmus buvo sulaikyta ir kalinama Vokietijos ir Prancūzijos koncentracijos stovyklose.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba taip pat nusprendė Justiniškių seniūnijoje bevardę gatvę pavadinti Helsinkio vardu, nes tai vienas iš 13 miestų, kuris su Vilniaus miestu pasirašęs susigiminiavimo sutartį.

Naujojoje Vilnioje bevardė gatvė nuo šiol vadinsis Kyvės vardu pagal šalia tekantį upelį, įtekantį į Vilnelę.

Taip pat buvo patikslintos ir 16 gatvių ašinės linijos. Tai gatvės Šnipiškių (Kintų ir Širvintų), Verkių (Kryžiokų Sodų 3-ioji), Naujininkų (Panevėžio, Pumpurų, Mechanikų, Pabarės), Naujosios Vilnios (Žaliakalnio), Panerių (Valkų), Lazdynų (Erfurto, Gudelių, Pažagiškių, Lietaus, Palaimos), Senamiesčio (Vitebsko, Gervėčių) seniūnijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.