Lietuvoje

2016.03.17 10:49

Baigėsi Lietuvos kariuomenės organizuotos pratybos „Žaibo kirtis“

ELTA 2016.03.17 10:49

Trečiadienį, kovo-16-ąją, kartu su antrąją mobilizacinių pratybų diena baigėsi daugiau kaip savaitę trukusios Lietuvos kariuomenės organizuotos nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2016“. 

Pasak pratybų vadovo brigados generolo Vilmanto Tamošaičio, pratybos praėjo sklandžiai ir saugiai. Taip pat šios pratybos parodė, kad kariuomenė ir visuomenė supranta viena kitą ir pasitiki – o tai yra svarbiausia.

Pratybose „Žaibo kirtis 2016“ vykdyta dalinė mobilizacija patvirtino, kad Lietuvoje mobilizacijos sistema veikia – mobilizacijos pratybose dalyvavo du trečdaliai visų į pratybas kviestų karių, t. y. iš pašauktų 3 tūkst. karo prievolininkų atvyko daugiau kaip 1600 karių ir apie 300 pranešė apie neatvykimo priežastis.

Kariams, kurie neatsiliepė į šaukimus, bus išsiųsti papildomi pranešimai. Nustačius, kad kariai sąmoningai vengia bendrauti su karo prievolės specialistais, bus imamasi įstatymais numatytų priemonių.

Kovo 15–16 dienomis vyko paskutinis pratybų „Žaibo kirtis 2016“ etapas. Jo metu vykdyta dalinė parengto rezervo karių mobilizacija – pašaukti karo prievolininkai turėjo atvykti į įsteigtus keturis šaukimo punktus: Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Utenoje.

Didžiausių šiais metais Lietuvos kariuomenės nacionalinių pratybų „Žaibo kirtis“ tikslas buvo treniruoti Lietuvos kariuomenės pajėgas vykdyti bendras operacijas su Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiais vienetais ir gerinti sąveiką su valstybės civilinėmis institucijomis hibridinio karo atveju. Iš viso šiose pratybose dalyvavo apie 3 tūkst. karių, maždaug 500 pareigūnų ir apie 200 civilinių institucijų darbuotojų. Taip pat pašaukti 3 tūkst. rezervo karių.

Kartu su Lietuvos kariais treniravosi Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos atstovai. Taip pat savivaldybių atstovai, ligoninių personalas ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.