Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.17 09:50

Šiluma ilgai neužsibus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.03.17 09:50

Ketvirtadienį orai bus šilti, tačiau šiluma ilgai neužsibus. Jau penktadienį šiaurys atneš šalto oro ir kritulių, gali net kilti pūga, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė.

Ketvirtadienį Lietuvoje vyraus dar šilti, nors debesuoti orai. Gausesnių kritulių nenumatoma, tikimasi trumpų pragiedrėjimų šiauriniuose ir centriniuose šalies rajonuose. Temperatūra dieną svyruos apie 6–8 laipsnių šilumos. Pragiedrėjus vietomis ji kils ir iki 9–10 laipsnių, tačiau pūs stiprokas šiaurės vakarų vėjas. Tai bus šilčiausia diena šią savaitę. 

Tačiau šiluma ilgai neužsibus. Penktadienį jau pradės veržtis šaltas oras iš šiaurės. Jis atneš kritulius: daugiausiai šlapdribą, o vėliau – ir sniegą. Gausesni krituliai numatomi rytiniuose rajonuose. Dieną kils šiaurės krypties vėjas ir popietę gali kilti trumpa pūga. Temperatūra naktį bus artima 0 laipsnių, dieną tepakils iki 1–3 laipsnių šilumos, tik pietiniuose rajonuose dar gali pasiekti 4–6 laipsnius šilumos. 

„Savaitgalį įsitvirtins žiemiški orai. Šeštadienio nakties pradžioje dar trumpai pasnigs, bet vėliau pragiedrės ir temperatūra kris iki 2–6 laipsnių šalčio. Šalčiausia bus rytiniuose rajonuose“, – prognozavo sinoptikė. Dieną atkeliaus šlapdriba ir sniegas. Temperatūra dieną tesieks 1–3 laipsnius šilumos, o rytiniuose rajonuose ji gali nepakilti aukščiau 0 laipsnių. 

Sekmadienis bus šaltas. Nakties pradžioje taip pat dar gali pasnigti, vėliau debesys sklaidysis ir šaltukas spustelės iki 3–8 laipsnių šalčio. Dieną bus daugiau pragiedrulių, bet kai kur gali ir pasnigti. Temperatūra bus apie 0–3 laipsnius šilumos. 

Gražaus pavasario dar nesitikima: nors kita savaitė bus kiek šiltesnė, tačiau prognozuojama ir daugiau kritulių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi