Lietuvoje

2016.03.17 09:06

A. Butkevičius dėl K. Trečioko: nepasiduosiu jokiems politiniams spaudimams

ELTA2016.03.17 09:06

Premjeras Algirdas Butkevičius neatmeta, kad politiniai skandalai gali nežymiai pakenkti socialdemokratų reitingams, tačiau teigia neketinąs pasiduoti politiniams spaudimams dėl aplinkos ministro Kęstučio Trečioko. 

„Visada vertinsiu atsakingai kiekvieno žmogaus elgesį tiek dirbant vyriausybėje, tiek Seime, ir niekada nepasiduosiu jokiems politiniams spaudimams, norint parodyti visuomenei, kad žmogus yra kaltas, nors jis, po kurio laiko išsiaiškinus, tikrai nėra kaltas. Tikriausiai penkias dienas aiškinausi su įvairiais teisininkais (...) dėl to, kad mane patį buvo sudominę, ar nėra kažkieno padarytų klaidų, kad mano sąžinė būtų rami“, – sakė A. Butkevičius.

Premjeras neatmeta, kad istorija su K. Trečioku gali nežymiai pakenkti socialdemokratų reitingams.

„Jeigu tie žmonės, kurie mąsto ir įvertina labai blaiviai ir atsakingai ir supranta, kad yra daromas tam tikras politinis šou artėjant Seimo rinkimams, tai tikrai reitingams tai neturėtų turėti jokios įtakos. Tie, kurie galvoja ir tiki tam tikru skleidžiamu melu, kad čia buvo neva tam tikra korupcija, kas mane labai įžeidė, ir, galiu pasakyti, labai nekorektiška iš kai kurių žmonių girdėti apie tokius dalykus, tai jie gal ir tuo patikės, ir gali truputį atsiliepti ir neigiamai“, – sakė A. Butkevičius.

Kaip ELTA jau rašė, „tvarkietis“ K. Trečiokas lieka toliau dirbti aplinkos ministru. Tokią galutinę savo poziciją išsakė premjeras po to, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) paskelbė nepradėsianti tyrimo dėl K. Trečioko.

„Teisininkai, tiek nepriklausomi, tiek vyriausybės kanceliarijos, buvo pateikę išvadas, kurios buvo aiškiai pabrėžę, kad jokių teisinių pažeidimų nėra. Džiaugiuosi, kad VTEK dabar pateikė savo išvadą, kad nėra privačių ir viešų interesų pažeidimų. Tokiu atveju praktiškai ir teoriškai aplinkos ministras lieka toliau dirbti“, – sakė A. Butkevičius.

K. Trečioko dar laukia opozicijos inicijuojama interpeliacija Seime.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir tiesiogiai, ir per savo atstovus yra ne kartą kalbėjusi apie „politinės atsakomybės“ prisiėmimo klausimą. Šalies vadovė yra pareiškusi, kad ministras pirmininkas yra tiesiogiai atsakingas už viso ministrų kabineto darbą, o viešai paskelbti pokalbio įrašai tarp K. Trečioko ir Druskininkų mero Ričardo Malinausko tik padidino abejones dėl aplinkos ministro veiklos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt