captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į mobilizacijos pratybas atvyko apie pusė rezervistų iš visų šauktų karių

Į dalinės mobilizacijos pratybas šiemet atvyko daugiau nei 1,6 tūkst. karių iš mobilizacijai šauktų 3 tūkst. rezervistų, rodo Lietuvos kariuomenės trečiadienį BNS pateikti pratybų „Žaibo kirtis“ metu vykdytos dalinės rezervo karių mobilizacijos duomenys.
V. Skairaičio (BFL) nuotr.
V. Skairaičio (BFL) nuotr.

Mobilizacijos pratybos buvo paskutinis nacionalinių pratybų „Žaibo kirtis“ etapas. Mokymai baigėsi trečiadienį.

Utenoje į pratybas iš 400 šauktų karių atvyko 263 karo prievolininkai, dar 30 jų buvo pranešę iš anksto, kad atvykti nurodytu laiku negalės. Alytuje į pratybas iš 400 šaukimus gavusių asmenų atvyko 212 karių, o apie savo nedalyvavimą pranešė 111 rezervo karys. Šiuose regionuose organizuotas šaukimas baigtas.

Tuo metu Vilniuje per pirmąją pratybų dieną į mobilų šaukimo punktą atvyko apie 650 karių iš 1100 pašauktųjų, o 80 karių apie negalėjimą dalyvauti pranešė iš anksto. Kaune iš 1100 šaukiamųjų per dieną atsiliepė ir pratybose sudalyvavo 530 karių, o 60 pranešė, kad dalyvauti negalės.

Šaukimas į pratybas Utenoje ir Alytuje vyko antradienį, o Vilniuje ir Kaune – antradienį ir trečiadienį.

Šaukimo pranešimai iš viso buvo išsiųsti 3 tūkst. 2000–2008 metais Lietuvos kariuomenėje privalomojoje pradinėje karo tarnyboje tarnavusiems karo prievolininkams.

Karinės pratybos „Žaibo kirtis“ prasidėjo praėjusį antradienį. Iš viso mokymuose dalyvavo apie 3 tūkst. karių, maždaug 500 pareigūnų ir apie 200 civilinių institucijų darbuotojų. Jų metu buvo imituojami mūšiai Klaipėdos mieste, reaguojant į sumodeliuotas hibridines grėsmes.

Per kitą pratybų etapą buvo vykdoma dalinė parengto rezervo karių mobilizacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...