Lietuvoje

2016.03.18 08:03

A. Unikauskas: valgant riebalus galima numesti svorio ir pagerinti sveikatą

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2016.03.18 08:03

Ne riebalai, o angliavandeniai yra kalti dėl pasaulyje išplitusios nutukimo epidemijos, tvirtina gydytojas Alvydas Unikauskas. Jo teigimu, riebalai gali būti ne tik sveiki ir naudingi, bet dar ir išgelbėti gyvybę.

„Nuo 7-ojo dešimtmečio mums kalama į galvas, kad riebalai yra blogis, kad nuo jų būsi storas. Ir kuo gi mes pakeitėme riebalus? Pakeitėme angliavandeniais. Tačiau mes pamirštame, kad riebalai gerina regėjimą, yra svarbūs mūsų intelektui, gelbsti sergant širdies ir kraujagyslių ligomis, tarnauja gydant vėžį ir cukrinė diabetą.  Valgant riebalus galima numesti svorio ir pagerinti savo sveikatos būklę“, – tvirtina A. Unikauskas.

Jo teigimu, ištirta, kad riebalais paremta ir mažai angliavandenių turinti dieta kaip tik padeda atsikratyti antsvorio, nes ji leidžia ilgiau jaustis sočiu.

Ketogeninė dieta, anot gydytojo, iš pažiūros visiškai priešinga sveikos mitybos rekomendacijoms. Pagrindiniai šios dietos produktai – sviestas, riebi grietinė, sūriai, kuo riebesnė mėsa ir žuvis, kiaušiniai. Riebalų santykis su baltymais ir angliavandeniais kartu sudėjus šioje dietoje – 4:1.

„Norint padailinti kūno formas ketogeninės dietos reikia laikytis keletą mėnesių. Ligų atveju jos galima laikytis šiek tiek ilgiau“, – sako A. Unikauskas.

Plačiau apie riebalų naudą ir ketogeninę dietą – LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ ištraukoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.