Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.16 16:52

Per aštuonis mėnesius iš Lietuvos išsiųsti 285 užsieniečiai

BNS 2016.03.16 16:52

Per aštuonis mėnesius iš Lietuvos išsiųsti 285 neteisėtai į ją patekę užsieniečiai, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Tiek užsieniečių išsiųsta VSAT įgyvendinant Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo (PMIF) projektą „Užsieniečių priverstinio grąžinimo ir išsiuntimo organizavimas“.

Pagal šį projektą užsieniečių išsiuntimui iš Lietuvos VSAT skirta 341,3 tūkst. eurų, iš jų – 307,7 tūkst. eurai – išsiunčiamų užsieniečių kelionėms organizuoti ir vykdyti, o 33,6 tūkst. eurų – jų palydoms. Už PMIF projekto lėšas iš Lietuvos planuojama išsiųsti 480 užsieniečių bei atlikti 80 palydų. Šį projektą VSAT planuoja vykdyti iki 2018 metų pabaigos.

Nelegaliai atvykę bei nelegaliai esantys Lietuvoje užsieniečiai, kol būna išsiųsti iš šalies, apgyvendinami VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje.

PMIF tikslas – prisidėti prie ES veiksmingo migracijos srautų valdymo, kuris yra laisvės, saugumo ir teisingumo erdvės dalis, laikantis bendros prieglobsčio, papildomos apsaugos, laikinosios apsaugos politikos ir bendros migracijos politikos.

Panaudodami PMIF lėšas, pasieniečiai gali patobulinti užsieniečių išsiuntimo ar grąžinimo valdymo sistemą, sutrumpinti išsiuntimo ar grąžinimo procedūrų trukmę, užtikrinti kokybišką grąžinamų ar išsiunčiamų asmenų kelionę. Įgyvendinus projektą, bus sumažintas neteisėtai Lietuvoje esančių užsieniečių skaičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi