Lietuvoje

2013.03.07 16:35

Premjeras: pensijų reforma nestabdoma, norime ją pagrįsti ekonominiais skaičiavimais

ELTA, LRT.lt 2013.03.07 16:35

Premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina, kad socialdemokratai pensijų reformos nestabdo, o tik nori ją pagrįsti ekonominiais skaičiavimais.  

Premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina, kad socialdemokratai pensijų reformos nestabdo, o tik nori ją pagrįsti ekonominiais skaičiavimais.

„Socialdemokratai tikrai nesiruošia stabdyti pensijų reformos. Negyvenkime sąmokslo teorijomis. Ši diskusija, prasidėjusi pirmadienį, tęsiasi dėl vienos pagrindinės priežasties – finansų ministras buvo išvykęs į komandiruotę ir grįžo tik vakar vėlai vakare. Nutarimui reikia jo parašo“, – trečiadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

A. Butkevičius pažymėjo, jog atliekant pensijų reformos ekonominį pagrindimą svarbu atsižvelgti į 2014 m. finansinę perspektyvą ir griežtai laikytis finansinės drausmės įstatymo.

„Planuojant 2014 m. biudžeto išlaidas turėsime atsižvelgti į penkių paskutinių metų valstybės biudžeto pajamų vidurkį. (...) Bus pateikti skaičiavimai, ar reikės papildomų lėšų reformai. Visi sprendimai turi būti priimami remiantis ekonomine logika“, – kalbėjo Premjeras.

Jo teigimu, Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų atstovai surengs pasitarimą šiuo klausimu ir kitą savaitę pristatys savo poziciją bei skaičiavimus.

„Variantas stabdyti reformą – negalimas (...), bus priimtas pats protingiausias ir išmintingiausias sprendimas Lietuvos žmonių labui“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Primename, kad antradienį vakare Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas antradienio vakarą „Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“ patvirtino, kad socialdemokratai stabdys pensijų reformą.

Pasak jo, pensijų reforma remia turtingesniuosius, o tai esą nepriimtina valdantiesiems, todėl reforma turėtų būti atšaukta.