Lietuvoje

2016.03.16 23:40

R. Budbergytė: dalyvausiu Seimo rinkimuose su socialdemokratais, tapti finansų ministre dar nekvietė

BNS2016.03.16 23:40

Lietuvos atstovė Europos Audito rūmuose Rasa Budbergytė BNS trečiadienį patvirtino dalyvausianti spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose su valdančiąja socialdemokratų partija. R. Budbergytė taip pat teigia, jog svarstytų siūlymą tapti finansų ministre vietoj į Europos Audito rūmuose ją galinčio pakeisti socialdemokrato Rimanto Šadžiaus, tačiau tikina, jog jai toks siūlymas kol kas nebuvo pateiktas.

„Labai tikiuosi, kad gegužės 6 diena bus paskutinė mano darbo Audito rūmuose diena ir (…) R. Šadžius gegužės 7 dieną dirbs Europos Audito rūmuose ir aš grįšiu į Lietuvą. Neslėpsiu – ilgai galvojusi apsisprendžiau, kad mano žinios ir patirtis, kurią sukaupiau dirbdama ES institucijose tikrai reikalinga Lietuvai. Geriausias kelias, kuriu galėčiau savo patirtį padalinti ir prisidėti prie gerovės kūrimo Lietuvoje yra ėjimas į politiką. (...) Tą dieną, kai mano įgaliojimai (Europos Audito rūmuose -BNS) baigsis, apsispręsiu, kad aš kandidatuoju Seimo rinkimuose. Aš esu apsisprendusi ir planuoju tai padaryti su socialdemokratais“, – trečiadienį Seime BNS sakė R. Budbergytė. Ji yra įstojusi į socialdemokratų partiją.

Pasak jos, su socialdemokratais dar nesutarta, ar dėl parlamentarės mandato ji kovos vienmandatėje apygardoje, ar bus tik įtraukta į sąrašą daugiamandatėje apygardoje. R. Budbergytė teigė norinti Seimo narės mandato siekti ir vienmandatėje, ir daugiamandatėje apygardose.

„Jeigu tu esi sąraše ir neini į vienmandatę, nežinau… Turėčiau galvoti, kad reikėtų abejose, nors labai sunku, bet… iššūkis geras“, – tvirtino ji. R. Budbergytė nurodė greičiausiai kandidatuosianti vienoje iš Vilniaus apygardų.  

R. Budbergytės teigimu, dėl galimybės užimti finansų ministro postą su ja dar nebuvo kalbėta. Finansų ministerijai šiuo metu vadovaujantis socialdemokratas R. Šadžius yra pasiūlytas kandidatu pakeisti R. Budbergytę Europos Audito rūmuose.

„Ne, su manam apie tai nebuvo kalbėta. Niekas nekalbėjo. Tas sprendimas yra prezidentės ir premjero ir jie pirmiausia turi apie tai kalbėti. Gal jie yra kalbėję. Man tai nėra žinoma“, – teigė R. Budbergytė.

Tačiau R. Budbergytė teigė, jog svarstytų pasiūlymą eiti finansų ministrės pareigas, jeigu sulauktų tokio siūlymo. 

„Tikrai  svarstyčiau tokį pasiūlymą. Bet dabar pasakyti, ar sutikčiau negaliu. Yra gana sunkus laikotarpis – yra likę keli mėnesiai iki Seimo rinkimų ir apsispręsti, ar perimti tokiu atveju gana atsakingą ir labai sunkų darbą, būtų nelengva. Reikėtų pagalvoti apie visas rizikas“.  

Ji tvirtino nesvarsčiusi galimybės karjerą tęsti kitose ES institucijose: „ Net minties neturėjau, kad galėčiau žiūrėti kažkokių kitų pozicijų kur nors kitur“.  

Valdančiosios socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas parlamentaras Gediminas Kirkilas BNS teigė, jog dėl R. Budbergytės kandidatūros į finansų ministro postą partijos vadovybė yra „neformaliai apsitarusi“.

„Apie tai tik neformaliai apsitarėme partijos vadovybėje. Aš teigiamai vertinu R. Budbergytės kandidatūrą (į finansų ministrus – BNS)“, – trečiadienį sakė G. Kirkilas.

R.Budbergytės kadencija Europos Audito rūmuose baigsis gegužės 7 dieną.

Teisininkės išsilavinimą turinti R. Budbergytė yra dirbusi ministro pirmininko padėjėja 1993 metais, bendrovės „Lelija” juriskonsulte, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Darbo teisės katedros asistente, 1997-2000 metais ėjo Teisingumo ministerijos sekretorės, viceministrės pareigas, 2001-2002 metais – Vidaus reikalų ministerijos sekretoriaus pavaduotojos ir sekretorės pareigas. 2005 – 2010 metais ji vadovavo Valstybės kontrolei, o nuo 2010 metų gegužės paskirta Lietuvos atstove Europos audito rūmuose.

Seimo rinkimai vyks kitų metų rudenį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.