Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.16 10:35

A. Pitrėnienė: dėl mokytojų algų kėlimo pinigų vaikams nesumažės

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.03.16 10:35

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas kviečia švietimo ministrę Audronę Pitrėnienę paaiškinti pasirodžiusią informaciją, kad pinigai mokytojų algų kėlimui gali būti skiriami vaikų neformaliojo švietimo finansavimo sąskaita. Apie tai praneša portalas Delfi.lt, kuris skelbia, kad ministerija nori iš moksleivio krepšelio sudėties išbraukti finansavimą neformaliajam švietimui. Jam tikimasi rasti lėšų iš kitų šaltinių. Seimo komiteto narys Valentinas Stundys sako, kad ministrės prašoma paaiškinti, iš ko bus didinamos mokytojų algos.

Ministrė A. Pitrėnienė sako, kad finansavimas neformaliajam ugdymui bus numatytas. Reikalingų lėšų tikimasi gauti iš Europos Sąjungos. Švietimo ir mokslo ministerija tikisi spėti parengti dokumentus, kad nuo balandžio mėnesio būtų skirti pinigai.

„Niekas jokių pinigų nenuims. Tik pasikeis finansavimo šaltinis. Mes suradome galimybę – finansuosime [moksleivio – LRT.lt] krepšelį iš Europos fondų pinigų. Viskam yra ruošiamasi. Dirbame kartu su Finansų ministerija, vyriausybe, su premjeru tai yra suderinta“, – LRT RADIJUI teigė A. Pitrėnienė.

Finansavimas neformaliajam ugdymui mokiniams skiriamas nuo praėjusių metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi