Lietuvoje

2016.03.16 15:31

Tęsiasi karių mobilizacijos pratybos

Vilniuje ir Kaune šiandien tęsiama dalinė rezervo karių mobilizacija.

Antradienį į šaukimo punktus Utenoje ir Alytuje atvyko beveik 500 rezervo karių, apie 600 – į Kauno ir Vilniaus, tačiau jų laukiama dar ir trečiadienį. Į šaukimą atsiliepusiems prievolininkams patikrinta sveikata, jie užpildė anketą, kurioje patikslino savo kontaktinius duomenis ir į kariuomenę vėl grįš rudenį dalyvauti tris savaites truksiančiuose kariniuose mokymuose.

Tai yra didžiausia karių mobilizacija per Lietuvos nepriklausomybės metus. Šaukimai išsiųsti 3 tūkstančiams rezervo karių, kurie tarnybą atliko 2000–2008-ais metais. Pagrindinis šių pratybų tikslas – išsiaiškinti, kiek ir kokiu greičiu būtų galima mobilizuoti rezervo karius realios grėsmės atveju.

„Aktyvumas yra ganėtinai aukštas. Tai šiai dienai galiu konstatuoti, jog tai, ką mes planavome, kokius kėlėme pratybų tikslus, iš principo pirminis įspūdis yra toks, kad mes juos pasieksime“, – sako Jungtinio štabo Mobilizacijos sk. viršininkas plk. ltn. Dainius Kazlauskas.

Valstybės gynimo taryba sutarė Seimui siūlysianti vėl įtvirtinti nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Tikimasi, kad toks sprendimas per ateinančius ketverius metus ne tik leis dvigubai išplėsti kariuomenę, bet ir parengti 30-ies tūkstančių karių rezervą.