Lietuvoje

2016.03.16 09:46

VTEK spręs, ar pradėti tyrimą dėl vyriausybės nutarimo panaikinti kurortines zonas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.16 09:46

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) spręs, ar pradėti tyrimą dėl vyriausybės nutarimo, kuriuo buvo panaikintos kurortinės zonos ir ar taip nebuvo supainioti viešieji ir privatūs interesai. Po komisijos sprendimo premjeras žada apsispręsti, ar aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas liks poste.

Pirmadienį Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius teigė, kad jei komisija konstatuos, jog K. Trečiokas pažeidė tarnybinę etiką, jis reikalaus jo atsistatydinti.

Aplinkos ministrą delegavusi „Tvarkos ir teisingumo“ partija savaitės pradžioje pareiškė, kad ministras negali prisiimti politinės atsakomybės už kolegialų vyriausybės sprendimą priimti nutarimą dėl kurortinių zonų naikinimo.

Pats ministras sakė neketinantis rašyti atsistatydinimo pareiškimo, nes nemato tam pagrindo. K. Trečiokas tikino laukiantis premjero sprendimo arba interpeliacijos.

Seimo opozicija K. Trečiokui pateikė interpeliaciją, kurioje klausiama, ar ministras melavo Seimo Antikorupcijos komisijai.

Tuo metu Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkas teigė, kad jei šią savaitę komisija nuspręs pradėti tyrimą, sprendimas bus ne greičiau nei po mėnesio, o K. Trečioko interpeliacija Seime turėtų įvykti mažiau nei per dvi savaites.

Prokurorai yra nutraukę ikiteisminį tyrimą, kuriame aiškinosi galimą neteisėtą poveikį rengiant vyriausybės nutarimą dėl kurortinių apsaugos zonų panaikinimo ir perdavę medžiagą etikos sargams.

Iš tyrimo medžiagoje buvusių pokalbių išklotinių paaiškėjo, kad Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas ne kartą prašė K. Trečioko parengti nutarimą dėl kurortų apsaugos zonų panaikinimo, o šis pažadėjo tai padaryti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.