Lietuvoje

2016.03.15 23:28

L. Linkevičius: neaišku, apie kokius pasiektus tikslus Sirijoje kalba V. Putinas

ELTA 2016.03.15 23:28

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimai apie Sirijoje pasiektus užsibrėžtus tikslus prasilenkia su tuo, ką Kremliaus vadovas kalbėjo, įvesdamas pajėgas į šią šalį.

Lietuvos diplomatijos vadovo teigimu, tikrieji Rusijos planai išvedant dalį karių iš Sirijos paaiškės ilgesnėje perspektyvoje.

„Glumina dar vienas aspektas: kai įvedė savo pajėgas (į Siriją, – ELTA), prezidentas V. Putinas sakė, kad pagrindinė priežastis yra kova su terorizmu. Kai dabar jis pareiškia, kad visi tikslai yra pasiekti, mes abejojame, ar kova su terorizmu Sirijoje pasibaigė“, – telefonu iš Kijevo teigė L. Linkevičius.

Apie dalies sausumos ir aviacijos pajėgų atitraukimą iš Sirijos atgal į Rusiją V. Putinas pranešė pirmadienio vakarą, o pirmieji bombonešiai iš Hmejmimo bazės, Sirijos vakarinėje dalyje, atgal į Rusiją išskrido antradienį. Antradienio popietę Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Nikolajus Pankovas pranešė, kad Sirijoje likusi aviacija toliau tęs antskrydžius prieš teroristų taikinius.

Platesnio masto Rusijos karinė kampanija Sirijoje truko maždaug 5 mėnesius, o Vakarų šalys teigia, kad Maskvos įsikišimas į konfliktą leido Basharo al Assado kariuomenei konsoliduotis ir atkovoti dalį sukilėlių užimtų teritorijų.