Lietuvoje

2020.12.26 15:37

Lietuvos kariuomenei sunkiai sekasi ieškoti vietos naujam poligonui: gyventojai pašonėje karių nepageidauja

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.26 15:37

Lietuvos kariuomenei kol kas sunkiai sekasi ieškoti vietos naujam poligonui. Pasipriešinus vietos gyventojams, atsisakyta teritorijos Žemaitijoje. Dabar žvalgyba pradedama visoje Lietuvoje, tačiau patraukliausiai kol kas atrodo pietų Lietuva - Varėnos ar Druskininkų rajonai.

Gyventojams nesutikus, kad per Akmenės, Mažeikių, Šiaulių ir Telšių rajonų teritorijas driektųsi naujasis poligonas, dabar kariuomenės žvilgsnis krypsta pietryčių Lietuvos link.

Nors skelbiama, kad naujojo poligono vieta bus parinkta atlikus dar vieną studiją visoje Lietuvoje, neoficialiai užsimenama, kad 7-oji mūsų šalies karių ir NATO sąjungininkų treniruočių vieta galėtų būti didžiausiame - Varėnos rajone.

„Teoriškai, viskas svarstytina, kaip praktikoje? Žemaitijos pavyzdys rodo, kad praktikoje yra sudėtingiau. Tie klausimai išspręsti, ypač jeigu iš anksto su bendruomenėmis nėra sutarta“, – sako rajono meras Algis Kašėta.

Tęsiasi vietos poligonui paieškos: svarstoma apie Varėną ar Druskininkus

„Poligoną reikia paversti galimybe regionui, galimybe savivaldai, o ne kaip kažkokią kliūtį, iššūkių ir problemų, galvos skausmą. Čia reikėtų pagalvoti apie tam tikrą paskatų paketą, nes vis dėlto poligonas tai ir naujos darbo vietos“, – sako Seimo NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Pripažįstama, rasti tinkamą vietą Varėnos rajone lengva nebus. Į treniruočių zoną negali patekti saugomos teritorijos, o jų čia nemažai, taip pat ir didžiausias Lietuvoje - Dzūkijos nacionalinis parkas.

Jo plotas 55 tūkst. hektarų. Naujam poligonui reikia bent trečdalio tiek, kad jame nevaržomai galėtų manevruoti bataliono dydžio kovinė grupė.

Visame rajone apie 70 proc. teritorijos - miškai.

„Jeigu liestų miškų teritorijas, miškingas, tai aš būtent labiau įsivaizduoju, kad tai galėtų nebent kelių rajone būti bendras turbūt objektas, bet čia toks, koks svarstymas“, – svarsto Varėnos meras.

Ministerija planuoja, vieta naujam poligonui bus rasta tik po išsamių studijų. Galutinį verdiktą turės tarti Seimas, norima spėti iki 2023-ųjų.

Kiek gali kainuoti naujas poligonas - kol kas nežinoma. Didžiausių - Pabradės ir Gaižiūnų poligonų rekonstrukcijai jau išleista beveik aštuoniasdešimt milijonų.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59
Skiepijimas nuo COVID-19 Marijampolėje
6

Lietuvoje

2021.04.14 14:25

Vyriausybė siūlo abiturientus susigrąžinti į mokyklas nuo gegužės, svarstomas naujas testavimo būdas darželiuose

nuo balandžio 26 dienos pradinukai blogesnės padėties savivaldybėse testuosis, atnaujinta 15.54
6