Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.15 18:30

A. Kubilius ragino premjerą prisipažinti melavus žiniasklaidai

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius ragino premjerą prisipažinti melavus žiniasklaidai, kai pasakojo vyriausybės nutarimo pakeitimo aplinkybes. Tuo metu Algirdas Butkevičius tai neigė ir siūlė opozicijai taikyti vienodus standartus konservatorių ir socialdemokratų merams.

„Praėjusių metų spalio 16 dieną delfi.lt puslapyje straipsnyje „Po sočios vakarienės – premjero tūpsnis Druskininkų carui“ cituojamas jūsų raštiškas atsakymas delfi.lt žurnalistui: „Druskininkų meras nei į vyriausybę, nei į premjerą nesikreipė dėl 1992 metų gegužės 12 dienos vyriausybės nutarimo panaikino“. Noriu jūsų paklausti šiandien, ar pripažįstate, kad tame rašte melavote delfi žurnalistui?“ – teiravosi A. Kubilius.

Premjeras atkirto, kad vakarienė buvo labai kukli, jis skubėjęs ir neturėjęs laiko ilgiau pabūti Druskininkuose. Vyriausybės vadovas taip pat atkreipė dėmesį į viešai paskelbtų jo pokalbių išklotines, kad jose nėra jokio pažado pakeisti vyriausybės nutarimą.

„Aš aiškiai pasakiau, kad tas nutarimas svarstomas vyriausybės atstovų pasitarime, yra daug pastabų ir jokių pažadų ten nėra duota, kad jis bus įtrauktas į vyriausybės posėdžio darbotvarkę“, – pabrėžė A. Butkevičius.

Teisėsauga buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo neteisėto poveikio priimant vyriausybės nutarimą ir panaikinant kurortų apsaugos zonas, tačiau jį nutraukė neradusi nusikaltimo sudėties. Kovo pradžioje paviešintos pokalbių išklotinės parodė, kad aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas Druskininkų merui R. Malinauskui žadėjo „sužiūrėti“, „priminti kompanijai“ tvarkyti su Vyriausybės nutarimu susijusius reikalus. Fiksuoti ir R. Malinauko pokalbiai su A. Butkevičiumi, vyriausybės kancleriu Alminu Mačiuliu.

Klausimus dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro statybos keliantys konservatoriai turėtų pasidomėti ir savo partijos atstovo, Radviliškio rajono mero Antano Čepononio statybomis ant Arimaičių ežero kranto, sako premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

„Linkėčiau konservatoriams pasidomėti Radviliškio rajone, prie Arimaičių ežero, pastatytais objektais Radviliškio mero Antano Čepononio (...) Ten yra mano gimtinė, ir namas pastatytas nuo ežero dešimties metrų atstumu“, – antradienį Seime atsakydamas į opozicijos klausimus dėl Vijūnėlės „dvaro“ statybos Druskininkuose, sakė vyriausybės vadovas.

„Taip pat dar buvo ežeras išvalytas toje teritorijoje už valstybės pinigus“, – pridūrė jis.

A. Butkevičius siūlė opozicijai taikyti vienodus standartus konservatorių ir socialdemokratų merams.

Radviliškio meras A.Čepononis antradienį BNS apgailestavo, kad premjerą kažkas suklaidino. Jo teigimu, valyta visai kita ežero pusė, negu ta, kur stovi jo ir kito bendrasavininkio pirtis.

„Smagu, kad kalba apie mane, bet gaila, kad netiesą. Ten stovi 28 kvadratinių metrų pirtis, o aš su žmona gyvenu Radviliškyje, turime pusę medinio namo“, – teigė jis.

Premjeras iš Seimo tribūnos pakartojo, kad Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas jo neprašė pakeisti vyriausybės nutarimą dėl kurortų apsaugos zonų. A. Butkevičius pabrėžė, kad minėto nutarimo pakeitimas buvo suderintas su daugeliu institucijų ir niekas neprieštaravo, jog tas klausimas būtų įtrauktas į Ministrų kabineto posėdžio darbotvarkę.

Premjeras teigė, kad skyrius dėl kurortų apsaugos zonų buvo perteklinis, esą visi tie patys saugikliai sudėti kituose teisės aktuose.

„Man niekas nedarė jokio spaudimo, pavyzdžiui, Ričardas Malinauskas žino mano poziciją dėl visoje Lietuvoje objektų, statomų prie ežerų ir kitose draudžiamose vietose: Molėtuose, Zarasuose ir t. t. Jis žino, kad man niekada tokio klausimo neužduos, nes esu ne sykį sakęs ir dėl minimo objekto Druskininkuose savo nuomonę“, – tvirtino A. Butkevičius.

Socialdemokratų lyderis teigė, kad vis klausdama tų pačių klausimų apie statybas Druskininkuose ir Vyriausybės nutarimo pakeitimą opozicija „nesugalvoja kitų idėjų rinkimų kampanijai“, tik eskaluoja tas pačias.

„Tai vertinu kaip politinį šou, tai priešrinkiminės kampanijos negražūs dalykai, bandomi perteikti visuomenei, kurie neturi jokio teisinio pagrindo“, – opozicijos keliamus klausimus žurnalistams įvertino A. Butkevičius.

R. Malinauskas minėjo, kad vyriausybės nutarimo pakeitimas reikalingas, nes tuo metu vyko teismo procesas dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro.

Kurortų apsaugos zonos vyriausybės sprendimu panaikintos pernai rugsėjį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi