Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.15 13:14

Seimo komitetas: įstatymai leidžia manipuliuoti slaptomis pažymomis

Teisės ir teisėtvarkos komitetas, atlikęs parlamentinį tyrimą, teigia, kad šiuo metu galiojantys įstatymai leidžia manipuliuoti slaptomis kriminalinės žvalgybos informacija grįstomis pažymomis. Komiteto parengtas išvadas pradeda svarstyti Seimas. 

Tyrimas dėl žvalgybos informacijos panaudojimo buvo pradėtas dar pernai, žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, esą prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi slaptomis pažymomis, pareikalavo iš pareigų atleisti kelis viceministrus, o švietimo ir mokslo ministru nepaskyrė Vydo Gedvilo.

Komiteto išvadose teigiama, kad kriminalinės žvalgybos tikslas – užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms arba nustatyti tokias veikas darančius asmenis. Todėl kriminalinės žvalgybos metu gauta informacija neturi būti įrankis, naudojamas politikų ar valstybės institucijų pareigūnų ne įstatymų nustatytais tikslais. Komitetas siūlo sudaryti darbo grupę įstatymams tobulinti.

Parlamentinio tyrimo metu prokuratūros atstovai teigė, kad kriminalinės žvalgybos metu kontroliuotų asmenų skaičius turi tendenciją mažėti, 2014 metais tokių buvo apie 4,5 tūkstančio.

Prokuratūra yra įslaptinusi duomenis, kiek prašymų dėl slapto sekimo, pokalbių klausymo teismai patenkina, o kiek atmeta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi