Lietuvoje

2016.03.14 18:57

L. Linkevičius: ES pozicija Rusijos atžvilgiu yra vieninga

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.14 18:57

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Europos Sąjungos (ES) pozicija Rusijos atžvilgiu yra vieninga.

Artėjant antrosioms Krymo aneksijos metinėms, Bendrijos ministrai diskutavo apie tolesnius santykius su Rusija. Pasak L. Linkevičiaus, sutarta, kad Minsko susitarimų vykdymas yra nepajudinama sąlyga siekiant pažangos Rusijos ir Ukrainos santykiuose, taip pat – didinant paramą Rytų partnerėms ir stiprinant atsparumą Rusijos veiksmams.

Ministro teigimu, bendradarbiavimas su Rusija turi būti, kai kalbama apie Siriją, Iraną, Artimuosius Rytus. L. Linkevičius taip pat teigė iškėlęs atsakomybės už politines bylas Rusijoje, tokias kaip ukrainietės pilotės Nadijos Savčenko, klausimą, ragindamas aktyviau pasisakyti šiuo klausimu. 

L. Linkevičius: ES ir Rusijos bendradarbiavimo negalima atsieti nuo Rusijos elgesio Ukrainoje

„ES ir Rusijos santykių negalime išimti iš Rusijos agresijos Ukrainoje konteksto, Minsko susitarimų įgyvendinimo, Savčenko bylos ar veiksmų Sirijoje. Šiame fronte nieko naujo ir galimybių naujam „modus operandis“ nematome. Turime išlikti ištikimi savo principams ir vertybėms“, – teigė L. Linkevičius.

Aptariant Rusijos klausimą, kuris buvo pagrindinis Tarybos darbotvarkėje, dalyvavo Europos kaimynystės politikos komisaras Johannesas Hahnas. Ministrams buvo pateikta informacija apie suspenduotus ir išlikusius kontaktus su Rusija. Diskusija buvo siekiama patvirtinti ES vienybę remiantis esama politika ir principais.

L. Linkevičius taip pat ragino nenuleisti rankų kovojant už Ukrainos pilotės Nadijos Savčenko išlaisvinimą bei pakvietė vyriausiąją įgaliotinę užsienio reikalams ir saugumo politikai Federicą Mogherini kitam Tarybos susitikimui pateikti ataskaitą apie Rygos deklaracijos dėl Rytų partnerystės šalių įgyvendinimą. Visi ES ministrai sutarė, kad ES turi išlaikyti vienybę.

Ministrai taip pat kalbėjo apie ES santykių su Iranu perspektyvas ir tolesnio bendradarbiavimo galimybes. Susitikimo dalyviai kvietė F. Mogherini, kuri vyksta į Iraną balandžio mėnesį, pokalbiuose su šalies vadovais pagrindinį dėmesį skirti prekybos, investicijų, migracijos, žmogaus teisių ir kitiems aktualiems ES ir Irano santykių klausimams.

Ministrai, dalyvaujant Jungtinių Tautų specialiajam pasiuntiniui Martinui Kobleriui, apžvelgė politinę padėtį Libijoje ir aptarė, ką ES galėtų padaryti užtikrinant spartų vyriausybės sudarymą. F. Mogherini informavo apie galimą tolesnę ES paramą civiliniam saugumo sektoriui ir pateikė informaciją apie operacijos „Sophia“ eigą. 

Diskusijoje dėl Artimųjų Rytų taikos proceso Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Marcas Ayraultas pristatė dar šiais metais Paryžiuje planuojamą surengti Taikos konferenciją, kurios tikslas – sugrąžinti abi konflikto puses prie derybų stalo, deeskaluoti padėtį, apibrėžti derybų proceso parametrus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.