Lietuvoje

2016.03.14 16:30

„Tvarkiečiai“: ministras negali prisiimti atsakomybės už vyriausybės sprendimą

BNS2016.03.14 16:30

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas negali prisiimti politinės atsakomybės už kolegialų vyriausybės sprendimą priimti nutarimą dėl kurortinių zonų naikinimo, pirmadienį pareiškė partija „Tvarka ir teisingumas“.

Taip pat prezidiumas rekomendavo „tvarkiečių“ frakcijai inicijuoti komisiją, kuri atliktų tyrimą dėl „teisėsaugos institucijų dalyvavimo politiniuose procesuose ir galimos politikų įtakos bei kriminalinės žvalgybos metu surinktos informacijos neteisėto panaudojimo“.

Prieš prezidiumo posėdį „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis R.Paksas ministro K. Trečioko likimo poste klausimą aptarė su premjeru A. Butkevičiumi. Po šio susitikimo R. Paksas sakė, kad ministras turi partijos palaikymą ir tikriausiai pasitikėjimą pasitikrins Seime, opozicijai inicijuojant interpeliaciją.

„Aš manau, kad nėra sprendimo kol kas (dėl K.Trečioko likimo poste), aš išdėsčiau ministrui pirmininkui poziciją, kad frakcija palaiko ministrą K. Trečioką, ir partijos prezidiumas palaiko ministrą K. Trečioką, šiai minutei ministras nenusiteikęs trauktis ir pareigų, ir, matyt, kad sulauksim interpeliacijos“, – po susitikimo su premjeru žurnalistams sakė R. Paksas.

Premjeras po šio susitikimo sakė, kad ministro likimą žada spręsti po vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų. „Iki VTEK posėdžio laukiu, kol komisija priims sprendimą ir po to priimsime tam tikrus sprendimus“, – žurnalistams pirmadienį sakė A. Butkevičius.

Po prezidiumo posėdžio žurnalistų klausiamas, ar partijos pozicija dėl K. Trečioko keistųsi, jei ministro veiksmuose VTEK įžvelgtų pažeidimų, R.Paksas sakė, kad šiandien situaciją vertina tame informaciniame lauke, kurį turi.

Į klausimą, kokiomis aplinkybėmis partija svarstytų pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos, R. Paksas patvirtino prezidiumo prašęs pirmadienį nespręsti šio klausimo. „Mes užsiminėm šiandien prezidiume tą klausimą, bet aš prašiau, kad nesvarstytumėm šiandien. Žiūrėsime, kaip situacija vystysis toliau“, - atsakė R. Paksas.

Premjeras praėjusią savaitę sakė, kad ministrui K. Trečiokui reikės prisiimti politinę atsakomybę, bet pats ministras to nevertina kaip siūlymo atsistatydinti ir sako, kad A. Butkevičius privačiuose pokalbiuose jį palaiko. Opozicija ministrui inicijuoja interpeliaciją, riekiamas parašų skaičius jau surinktas.

Teisėsauga nutraukė ikiteisminį tyrimą, kuriame aiškinosi galimą neteisėtą poveikį rengiant Vyriausybės nutarimą dėl kurortinių apsaugos zonų panaikinimo. Iš viešai paskelbtų pokalbių išklotinių paaiškėjo, kad Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas ne kartą prašė K.Trečioko parengti nutarimą dėl kurortų apsaugos zonų panaikinimo, o šis pažadėjo tai padaryti. Toks vyriausybės nutarimas priimtas pernai rugsėjį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt