Lietuvoje

2020.12.23 09:00

Čmilytė-Nielsen apie Seimo balsavimą dėl biudžeto: galime tikėtis ir platesnės paramos

Benas Brunalas, ELTA2020.12.23 09:00

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, vertindama tai, kokios parlamentarų paramos susilaukė antradienį patvirtintas kitų metų biudžetas, teigia reginti pagrindą artimoje ateityje tikėtis plataus palaikymo klausimams, susijusiems su žmogaus teisėmis.  

„Biudžeto priėmimas yra lakmuso popierėlis, kuris parodo, ar valdančioji dauguma balansuoja visiškai ant ribos, ar gali tikėtis platesnio palaikymo. Vakarykštis balsavimas parodė, kad mes galime tikėtis ir platesnės paramos. Nors didžiausios opozicinės frakcijos jo nepalaiko, kas yra natūralu. Šis biudžetas priimtas pačioje šios kadencijos pradžioje, natūralu, rinkimai ką tik praėję“, – „Žinių radijui“ sakė parlamento vadovė.

„Bet žvelgdama į artėjančius metus ir visą šią kadenciją, aš tikiuosi, kad, kai priiminėsime reikšmingus sprendimus žmogaus teisių srityje ar kitus įsisenėjusius dalykus, plataus palaikymo šiame Seime galima ieškoti ir tikėtis. Nepaisant vakarykščių emocingų diskusijų, aš matau pagrindą švelniam optimizmui“, – pridūrė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimas antradienį po audringų diskusijų patvirtino kitų metų biudžeto projektą. Už jį balsavo 77 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė – 49. Posėdį lydėjo šūkiai „gėda“, grasinimai palikti salę, nesusipratimai, už ką balsuojama, o dėl mažo balsuojančių parlamentarų skaičiaus pasiūlymų biudžetui svarstymą ne kartą raginta nutraukti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.