Lietuvoje

2020.12.23 06:54

Orai: balti žiemiški vaizdai ilgai nesilaikys – į šalį plūstelės šiluma

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.12.23 06:54

Trečiadienio rytą dalyje Lietuvos snigo, kai kur pasirodė šlapdriba ar lietus. Kelininkai perspėja, kad vietomis yra slidžių ruožų. Tiesa, kaip LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Alva Nagelytė, žiemiškai baltas vaizdas turėtų ilgai nesilaikyti, nes į šalį plūstelės šiluma.

Trečiadienį dieną sulauksime tokiam metų laikui neįprastos šilumos, temperatūra kils iki 4-7, tik šiaurės rytiniame šalies pakraštyje bus apie 3 laipsnius šilumos.

Pasak A. Nagelytės, gausesni krituliai dieną pasitrauks, tik protarpiais palynos, išliks debesuotumas.

Vakarinėje šalies dalyje bus plonesni debesys, gali būti properšų. Vėjas pasisuks iš vakarų, daugiausia bus vidutinio stiprumo, vėliau kryps iš pietvakarių.

Kelininkai įspėja, kad šį rytą sudėtingesnės eismo sąlygos yra rytų ir šiaurės Lietuvoje. Čia dėl buvusio ar tebesitęsiančio snygio valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis padengtos šlapio sniego sluoksniu, provėžotos, slidžios.

Slidžius ir apsnigtus kelių ruožus AB „Kelių priežiūra“ valo ir barsto, tačiau vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo, skelbia Eismo informacijos centras.

Likusioje šalies dalyje dėl buvusio snygio arba tebesitęsiančio silpno lietaus keliai daugiausia šlapi.

Daugiau apie tai – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt