Lietuvoje

2016.03.14 12:29

L. Linkevičius užsienio reikalų ministrams priminė, kaip vertinti Rusiją

ELTA2016.03.14 12:29

Užsienio reikalų ministrų taryboje Briuselyje dalyvaujantis Linas Linkevičius sako, kad Europos Sąjungos dialogas su Rusija negali vykti be konteksto, neatsižvelgiant į Maskvos veiksmus konfliktų zonose ir karštuose taškuose.

„Svarbu labai realistiškai pažvelgti į situaciją, nes įvairūs raginimai pradėti bendradarbiauti tam tikrose srityse neturėtų reikšti raginimą pradėti vertinti tik tam tikrus vertybinius kriterijus“, – prieš Tarybą Briuselyje kalbėjo ministras.

Pasak L. Linkevičiaus, Bendrijos šalys taip pat turėtų aiškiai suprasti Rusijos bandymus plėtoti dialogą tik su tam tikromis ES šalimis, šitaip silpninant bendrą ES poziciją.

Artėjant antrosioms Krymo aneksijos metinėms, ministrai Briuselyje aptars padėtį Rusijoje, ES ir Rusijos santykius ir bendruosius principus, kuriais šie santykiai turėtų būti grindžiami ateityje. Diskusija sankcijų klausimu nėra planuojama.

ES praėjusią savaitę paskelbė sprendimą pusmečiui, iki rugsėjo 15 d., pratęsti sankcijas 146 Rusijos ir Ukrainos piliečiams bei 37 organizacijoms. ES taikomos sankcijos atskiriems Rusijos ekonomikos sektoriams galioja iki šių metų liepos pabaigos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.