Lietuvoje

2020.12.22 14:29

Bažnyčios ramina nespėjusius įsigyti kalėdaičių: nors mišios ir nevyksta, kalėdaičių vis dar galima įsigyti

Alisa Guseva, LRT.lt2020.12.22 14:29

Kalėdaitis – tai šventintas paplotėlis, kurio bendru valgymu pradedama Kūčių vakarienė. Laužydami kalėdaitį, pasižadame dalytis su kitais Dievo malonėmis. Plotkelių nenusipirksime jokiame prekybos centre, prieš kiekvienas Kalėdas jų įsigyjame tik bažnyčiose. Plotkelių nespėję gauti tikintieji baiminasi karantino ribojimų, tačiau Bažnyčių atstovai ramina – juos vis dar galima įsigyti.

Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčios kunigas Justinas teigia, kad dalis tikinčiųjų pasirūpino Kalėdaičiais anksčiau – nuo pat Advento pradžios aktyviai lankėsi bažnyčioje ir palikdami auką įsigydavo Kalėdaičių ant Kūčių stalo.

„Nors mišios ir nevyksta, žmonės gali įsigyti Kalėdaičių palikdami auką bažnyčioje nuo 9 iki 19 valandos. Galima užeiti po vieną žmogų, pasiimti ir išeiti. Galimybės Kalėdaičių įsigyti internetu nėra“, – pasakoja kunigas.

Vilnietė Alina sako, kad plotkelėmis pasirūpino dar gruodžio pradžioje.

„Turėti Kalėdaičių ant Kūčių stalo mano šeimai yra labai svarbu, tai ir nusprendžiau nedelsiant jų pasiimti. Nujaučiau, kad pandemija palies ir šventes“.

O štai kita tikinčioji pasakoja, kad šiais metais prie Kūčių vakarienės kalėdaičių neturės.

„Esu garbaus amžiaus, priklausau rizikos grupėje esantiems asmenims, todėl nusprendžiau nerizikuoti, juk net bažnyčios nėra apsaugotos nuo viruso plitimo. Labai gaila, bet šiais metais teks apsieiti be plotkelių“.

Anot Vilniaus Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios kunigo Vytauto, reikėtų apsvarstyti kalėdaičių įsigijimą bekontakčiu būdu.

„Dievo duonos laužymas, kalėdaičiai yra paplitusi tradicija Lietuvoje ir Lenkijoje. Per Kalėdas žmonėms norisi turėti kalėdaičių. Kol leidžiama, žmonės ateina dienos metu ir pasiima. Gal tikrai verta tokį apsvarstyti dalyką, kad žmonėms, kurie kreipiasi, galima būtų paštu atsiųsti. Nė karto nesame su tokia situacija susidūrę, reikia išmokti išgyventi. Lengviausia yra nieko nedaryti, bet iš kiekvienos padėties reikia ieškoti išeities“, – tikina kunigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt