Lietuvoje

2020.12.22 14:16

Daugėjant žuvusiųjų gaisruose, ugniagesiai ragina žmones įsirengti dūmų detektorius

BNS2020.12.22 14:16

Šiemet daugėjant žuvusiųjų gaisruose, ugniagesiai ragina žmones įsirengti dūmų detektorius, kurie įspėtų apie kilusį gaisrą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) antradienį pranešė, kad šiemet gaisruose jau žuvo 92 žmonės – 22 žmonėmis daugiau nei pernai.

Šiemet dauguma žmonių – 70 – žuvo kaimo vietovėse.

PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas sako, kad skaudžių gaisrų skaičius auga, nes beveik pusė gyventojų kaime nėra įsirengę dūmų detektorių.

„Beveik visi žuvusieji namuose neturėjo šių prietaisų, nors didžiąją dalį jų dūmų detektoriai galėjo perspėti apie kilusį gaisrą, tai būtų ne vienam padėję išsigelbėti“, – pranešime teigė A. Gudžiauskas.

Jo teigimu, šiemet dėl koronaviruso pandemijos priešgaisrinės priežiūros pareigūnai negali lankyti gyventojų ir patarti jiems, kaip sutvarkyti krosnis, elektros instaliaciją, paaiškinti, kad būtina išsivalyti dūmtraukius ir įsigyti dūmų detektorius.

Šiemet daugiausia žmonių žuvo Kauno apskrityje – 23, Panevėžio – 16, Vilniaus – 14, Alytaus – 10, Klaipėdos ir Šiaulių – po aštuonis, Utenos – šeši, Marijampolės ir Telšių – po tris, Tauragės – vienas.

Dauguma žmonių šiemet žuvo dėl neatsargaus rūkymo – 35, tai – devyniais daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Kiti žmonės žuvo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, įvairių prietaisų, įrengimų gedimo ar eksploatavimo pažeidimų, taip pat šeši žmonės žuvo dėl pašalinio ugnies šaltinio.

Dar penkių žmonių žūties priežastys tikslinamos.

Gaisruose šiemet žuvo 65 vyrai, 20 moterų, o septynių žmonių tapatybė nenustatyta. Žuvusių žmonių amžiaus vidurkis – 62 metai.

Dienos metu (nuo 6 val. iki 22 val.) gaisruose žuvo 54 gyventojai, naktį (nuo 22 val. iki 6 val.) – 38.

Vien šį gruodį gaisruose žuvo 10 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt