Lietuvoje

2020.12.21 22:23

Šventes bažnyčios pasitiks tuščios: sunkiau išgyvenantiesiems karantiną siūlo rašyti laiškus arba paskambinti

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.21 22:23

Bažnyčiose sustabdžius viešas pamaldas, jas perkėlus į socialinius tinklus, maldos namai ištuštėjo. Tačiau netrūksta skambučių telefonu – pandemijos ir karantino išvarginti žmonės pageidauja tiesiog pasikalbėti su dvasininkais, kiti jiems rašo laiškus. 

Dabar Alytaus Šventojo Kazimiero parapijos mišiose dalyvauja tik kunigai ir vienuolės. Bažnyčia pavieniams tikintiesiems privačiai maldai duris atveria tik porai valandų, kai pasikeisdami čia budi dvasininkai.

„Norėtųsi priminti, kad galima kreiptis priimti šventąją komuniją, prašyti geriausia susiskambinti telefonu, ar kitaip susitarti, kad būtų tiesiog pasiruošta tam, ir, laikantis tų apsaugos ir higienos priemonių, galima atlikti kiekvienoje bažnyčioje“, – sako Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.

Panorama. Nauja koronaviruso atmaina jau aptikta daugiau Europos Sąjungos šalių (su vertimu į gestų k.)

Dvasininkai parapijiečiams, sunkiau išgyvenantiems karantiną, siūlo rašyti laiškus arba paskambinti.

„Kasdien būna po keletą rimtų skambučių, kai kurie būna pilni nerimo, panikos, kai kurie pasiskambina, papasakoja kaip jiems dabar einasi ir paprašo melstis už juos“, – sako Alytaus Kazimiero parapijos klebonas Rytis Baltrušaitis.

Vis daugiau miestų bažnyčių mišias kelia į socialinius tinklus. Rajonuose padėtis kitokia. Pavyzdžiui, Sasnavos bažnyčia jaunesnių žmonių sulaukdavo tik sekmadieniais, parapijos bendruomenė senstanti, dažnai internetu net ir nesinaudojanti.

„Šiuo metu bažnyčioje yra kokie 3 laipsniai šilumos. Tai meldžiuosi aš joje vienas, ir transliuoti Šventų mišių tikrai nesiruošiu, nes visi tie, kurie dažniausiai žiūri mišias, į jas jungiasi, jie yra vyresnio amžiaus žmonės ir jiems tikrai patogiau stebėti mišias per LRT ar klausyti per Marijos radiją“, – teigia Vilkaviškio vyskupijos kurijos kancleris Linas Baltrušaitis.

Artėjant Kalėdoms ir dar labiau ribojant susitikimus, Vilkaviškio vyskupas ragina neužmiršti artimųjų, vienišų kaimynų, rasti kad ir nuotolinių būdų bendrystei.

„Norėtųsi linkėti šiuo šventiniu laiku, kad nepamirštų artimųjų gyvenančių kur nors kitoje vietoje, kitame mieste, kitoje šalyje, taip dar laiko skirti pabendravimui komunikavimo įvairiomis priemonėmis ar kompiuterio pagalba kokią nors programą naudojant, ar telefono pagalba“, – sako R. Norvila.

Švęsti Kalėdas kviečia ir LRT. Kalėdų nakties šventųjų Mišių transliacija iš Vatikano, per LRT televiziją – 20.30 val., o Bernelių mišios iš Vilniaus arkikatedros – 19 val. per LRT PLIUS, portalą LRT.lt ir LRT RADIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt