Lietuvoje

2016.03.13 11:22

Sinoptikai prognozuoja gražius orus

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.13 11:22

Nors pirmosiomis savaitės dienomis gali šiek tiek palynoti ar net iškristi šlapdriba, sekmadienis ir tolimesnės savaitės dienos palepins saule ir bus gražios. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Anot sinoptikės, naktį iš šeštadienio į sekmadienį anticiklonas ir debesuotumas beveik išsisklaidė, vėjas nurimo, todėl šiauriniuose rajonuose kai kur susidarė palankios sąlygos formuotis rūkui. „Rytą temperatūra svyravo tarp 1 ir 5 laipsnių šalčio. Taigi, tai šaltokas, gaivus rytas. Kai kur susidaręs plikledis – daugiausia pietiniuose ir rytiniuose rajonuose“, – sako M. Kirkliauskaitė.

Jos teigimu, bent jau pirmoje sekmadienio dienos pusėje mus tikrai turėtų palepinti saulė, nes orus ir toliau lems rytinė anticiklono dalis. Tačiau antroje dienos pusėje, vakarėjant, danguje jau kaupsis kiek daugiau debesų. „Bet jie jau nebus tokie pilki ir tankūs, kaip šeštadienio dieną. Kritulių šie debesys sekmadienį neatneš, o temperatūra įdienojus pakils iki 4–7 laipsnių šilumos. Pietvakariniame pakraštyje gali sušilti netgi ir iki 8 laipsnių“, – prognozuoja sinoptikė.

Pasak jos, naktį iš sekmadienio į pirmadienį išliks nepastovus debesuotumas, tačiau naktis išliks rami, sausa, temperatūra vėl spės nukristi iki 0–5 laipsnių šalčio. Artėjant rytui, šiaurinius rajonus pasieks kritulių juosta, kuri pirmadienio dieną keliaus per mūsų šalį.

„Didesnėje šalies dalyje kritulių kiekis nebus labai didelis. Gausesni krituliai numatomi tik kraštiniuose rytiniuose rajonuose ir prie jūros. Rytą daugiausia vyraus šlapdriba, kol temperatūra bus neigiama, o dieną, kylant temperatūrai, vis dažniau pradės lynoti. Oras pirmadienio dieną turėtų sušilti iki 2–5 laipsnių šilumos. Vėjas pasisuks iš šiaurės vakarų, vakarų, bet išliks nestiprus kaip ir sekmadienį“, – tvirtina M. Kirkliauskaitė.

Jos teigimu, antradienį link mūsų pamažu pradės judėti anticiklonas, kuris yra vakaruose. Anot sinoptikės, šis anticiklonas labai galingas, o pirmadienį ir antradienį jį šiek tiek stumtelės kritulių zona, bet antradienį jis jau pradės judėti link Lietuvos.

„Naktį kritulių dar teks rytiniams rajonams, o dieną jau žymesnių palynojimų pasitaikys tik vietomis. Naktį Rytų Lietuvoje iš debesų dar kris šlapdriba ir lietus. Temperatūra nenutols nuo nulio – ji svyruos tarp vieno laipsnio šilumos ir dviejų laipsnių šalčio. Šaltukas paspaus Žemaitijoje. Dieną, atsiradus pragiedruliams, temperatūra vėl turėtų kilti iki 2–7 laipsnių šilumos“, – sako M. Kirkliauskaitė. Sinoptikės tvirtinimu, trečiadienis ir ketvirtadienis turėtų būti tokie pat gražūs.