Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.12 18:06

Rusijos kariškiai dėl pratybų Baltijos jūroje trukdo laivybai Lietuvos ekonominėje zonoje

BNS 2016.03.12 18:06

Rusijos ekonominėje zonoje Baltijos jūroje vykstant laivų pratyboms, šios šalies kariniai laivai šeštadienį neteisėtai trukdė laivybą Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Rusijos karinis laivas nurodė keisti kursą Lietuvos zonoje esantiems laivams – apie 20 jūrmylių (37 km) nuo Klaipėdos esančiam Rusijos keltui „Ambal“ ir 31 jūrmylę (57 km) nutolusiam Nyderlandų laivui „Jade“. Tai jau antras toks atvejis šią savaitę. Pernai Karinės jūrų pajėgos fiksavo 5 tokius atvejus.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų valdymo centras pranešė, kad į jūrą buvo išsiųstas laivas „Dzūkas” ir sraigtasparnis – jie patruliuoja ir fiksuoja galimus laivybos trikdymo atvejus.

Lietuvos zonoje leidžiama plaukti užsienio šalių laivams, taip pat ir kariniams, tačiau jie privalo nevaržyti išimtinės pakrantės valstybės teisių išskirtinėje ekonominėje zonoje. Tokia Rusijos veikla neatitinka tarptautinės jūrų teisės konvencijos nuostatų ir geros kaimynystės principų, teigia Karinių jūrų pajėgų valdymo centras.

Apie kovo 9–12 dienomis vyksiančias laivų pratybas ir pavojingus laivybai rajonus buvo iš anksto pranešta Baltijos jūros navigacinių įspėjimų internetinėje svetainėje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi