Lietuvoje

2016.03.12 21:05

Tėvynės Sąjungos rinkimų į Seimą sąrašo viršuje – G. Landsbergis

BNS 2016.03.12 21:05

Opozicinė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija (TS-LKD) Seimo rinkimų sąraše į pirmą vietą delegavo partijos lyderį Gabrielių Landsbergį, o jo pavaduotoja Irena Degutienė yra antroji.

Sąrašui šeštadienį pritarė partijos taryba. Nutarta, jog G. Landsbergis ir I. Degutienė nebus reitinguojami, o iškart bus įrašomi į pirmąją ir antrąją pozicijas jau reitinguotame rinkimų sąraše.

Jeigu europarlamentaras G. Landsbergis bus išrinktas į Seimą, jam teks atsisakyti Europos Parlamento nario mandato. G. Landsbergis BNS sakė, jog EP nario mandato jis atsisakys tik po to, kai partijos taryba patvirtins galutinį reitinguotą kandidatų sąrašą – tai įvyks ne vėliau kaip iki liepos 16 dienos.

G. Landsbergis tikisi, jog Seimo rinkimuose partijai pavyks iškovoti 40–45 mandatus į 141 vietą turintį Seimą.

Tarybos posėdyje taip pat nutarta, jog partijos skyriai, bendrija „Lietuvos krikščionys demokratai“ bei frakcijos kandidatus į rinkimų sąrašą gali siūlyti iki gegužės 15 dienos.

Praėjusių metų lapkritį partija pranešė, jog G. Landsbergis Seimo rinkimuose kandidatuos Kauno Žaliakalnio vienmandatėje apygardoje. Tuo metu I. Degutienė kandidatuos tik daugiamandatėje apygardoje.

2012 metais pirmieji partijos sąraše be konkurencijos buvo tuometinis jos lyderis Andrius Kubilius bei jo pavaduotoja I. Degutienė.

Seimas lapkritį priėmė pataisas, numatančias, kad Europos Parlamento ir savivaldybės tarybų narių įgaliojimai automatiškai naikinami, jei jie išrenkami Seimo nariais. Iki šiol išrinkti politikai galėjo pasirinkti, kurį mandatą pasilikti.

Seimo rinkimai vyks šių metų spalį.